کد خبر: ۶۴۳۸۹۶۲
گروه : قزوین » قزوین
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۰

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: اجرای قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد موجب حذف موازی کاری‌ها در این حوزه می‌شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛ نیره پیروز بخت رییس سازمان ملی استاندارد ایران در آیین تکریم و معارفه مدیران کل قدیم و جدید استاندارد قزوین افزود: با پیگیری‌های دولت موفق به تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد شدیم که مشکلات بسیاری از صنعتگران و تولیدکنندگان را حل خواهد کرد.

پیروز بخت با اشاره به مراحل طولانی تصویب این قانون، ادامه داد: این قانون هفت بار به شورای نگهبان رفت و بازگشت و در نهایت تصویب شد.

وی با اشاره به ویژگی‌های این قانون، گفت: در کنار حذف موازی کاری ها، یکسان سازی آزمایشگاه‌ها و نمونه برداری کالا‌ها از جمله مواردی است که برای حل مشکلات بخش خصوصی و بنگاه‌ها در دستور این قانون قرار دارد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: با تصویب این قانون بسیاری از وظایف و خدمات دستگاه‌ها در حوزه‌های مرتبط با استاندارد تعیین تکلیف می‌شود و مطابق با قوانین جاری کشور عوامل دادگستری و کارشناسان اداره دادگستری نیز به عنوان ضابط اقدام می‌کنند.

پیروز بخت خاطرنشان کرد: این قانون ضمن افزایش کارایی استاندارد و رفع مشکلات موجود در این حوزه، حامی تولید ملی است.

وی در ادامه با بیان این که تنها مرجع صدور نشان حلال در ایران سازمان استاندارد است، افزود: در کنار این موضوع از ظرفیت و توانایی سایر دستگاه‌ها نیز استفاده خواهد شد.

وی افزود: امیدواریم با اجرای هرچه زودتر این قانون شاهد حل مشکلات موجود در بخش‌های مختلف از قبیل: تعیین استاندارد‌های بنزین و گازوئیل و رفع نگرانی‌ها در این زمینه‌ها باشیم.

پیروز بخت در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: سازمان استاندارد دستگاهی پویا و غیر ایستا است و به موجب قانون و رسالت‌های خود برای حفظ سلامت و ایمنی مردم در اجرای وظایفش با دقت و قاطعیت اقدام می‌کند.

وی بر تلاش بیشتر برای حل مسایل اقتصادی کشور تاکید کرد و یادآور شد: هرکشوری که مشکلات خود در این حوزه را از پیش رو بردارد از زیربنای استاندارد محکمی برخوردار شده است.

پیروز بخت با اشاره به ضرورت تبدیل استاندارد به یک فرهنگ، ادامه داد: امیدواریم با کمک صنعتگران و مردم به سوی نهادینه شدن استاندارد پیش برویم.

پیروزبخت در پایان از مدیر کل جدید استاندارد قزوین خواست با بخش خصوصی این استان همکاری و تعامل مثبتی همچون روال گذشته داشته باشد.

در پایان این آیین از زحمات محمودرضا طاهری در مدت ۶ سال تصدی این سمت قدردانی و سیروس صارمی به عنوان مدیر کل جدید این دستگاه معرفی شد.

انتهای پیام/

مراسم تودیع و معارفه مدیر کل استاندارد قزوین

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر