کد خبر: ۶۴۶۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۴

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد مردم آمریکا برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی و تروریسم سایبری را جدی‌ترین تهدید‌ها علیه منافع کشورشان می‌دانند.

آمریکایی‌ها کره شمالی و تروریسم سایبری را دو تهدید عمده علیه کشورشان می‌دانندبه گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی نشریه هیل، نظرسنجی مؤسسه گالوپ که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می دهد بیشتر آمریکایی ها برنامه‌های هسته‌ای کره شمالی و تروریسم سایبری را دو تهدید عمده علیه منافع کشورشان می‌دانند. براساس نتایج این نظرسنجی، 82 درصد مردم آمریکا معتقدند طی ده سال آینده، توسعه تسلیحات هسته ای توسط کره شمالی بزرگترین تهدید علیه کشورشان به شمار خواهد رفت. 81 درصد آمریکایی ها نیز بر این باور هستند که تروریسم سایبری تهدیدی جدی علیه منافع کشورشان محسوب می شود. این نظرسنجی همچنین نشان می دهد سه چهارم آمریکایی ها تروریسم بین المللی را خطری جدی می دانند.

مؤسسه گالوپ این نظرسنجی را از اول تا دهم فوریه سال جاری میلادی برگزار کرد. هزار و چهل و چهار نفر در این نظرسنجی شرکت کردند. نظرسنجی گالوپ زمانی صورت گرفت که شواهد و قرائن حاکی از تمایل سران هر دو کشور آمریکا و کره شمالی برای برگزاری مذاکرات –پس از ماه‌ها تنش– بود.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، روز شنبه عاری سازی هسته ای کره شمالی را پیش شرط برگزاری هرگونه مذاکراتی میان واشنگتن و پیونگ یانگ اعلام کرد. با این حال، او احتمال گفتگوی مستقیم با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، را رد نکرد. اظهارات ترامپ همسو با مواضع روزهای اخیر کاخ سفید بود. گزارش ها حاکی از آن است که دولت ترامپ ماه گذشته، به مقامات کره جنوبی اطلاع داده که آماده برگزاری مذاکرات مقدماتی با کره شمالی است.

در ادامه گزارش هیل آمده است نگرانی مردم آمریکا درباره تروریسم سایبری به این سبب است که چندین مقام آمریکایی اعلام کرده اند روسیه قصد دخالت در انتخابات میان دوره ای آتی را دارد. براساس ادعای سازمان های اطلاعاتی آمریکا، روسیه با دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 این کشور به پیروزی ترامپ، نامزد آن زمان این رقابت ها، کمک کرده است.

مقامات (اطلاعاتی) آمریکایی در هفته های اخیر با شهادت در کنگره این کشور اعلام کرده اند دولت این کشور به اندازه کافی برای مقابله با دخالت روسیه تلاش نکرده است و یا به طور مستقیم از آنها نخواسته است با تلاش های (ادعایی) روسیه در این باره مقابله کنند.
انتهای پیام/

نظرسنجی جدید از آمریکایی‌ها درباره جدی‌ترین تهدیدها علیه کشورشان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر