کد خبر: ۶۴۶۶۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
برومند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

معاون پژوهشی وزارت علوم توجه به فناوری‌های نو را بهترین راهکار بهبود رابطه دانشگاه با صنعت دانست.

توجه به فناوری‌های نو؛ بهترین راهکار بهبود رابطه دانشگاه با صنعتمسعود برومند معاون پژوهشی وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار   حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: عمده اقتصاد ما دولتی است و به همین دلیل نگاه دانشگاه در طرح های تحقیق و توسعه ای به بخش های دولتی است.

وی با اشاره به مشکلات نگاه دولتی داشتن در حوزه تحقیقات دانشگاهی گفت: تمرکز دانشگاه ها بر آموزش، ناهم‌خوانی برنامه ها و متون درسی دانشگاه ها با مقتضیات صنعت و بازار کار، زمان بر بودن تحقیقات دانشگاهی و نبود مهارت از جمله معضلات نگاه دولتی در این حوزه هستند.

برومند افزود: بهبود ساختار پژوهشی، افزایش توان علمی و رویکرد به فناوری های نو، راهکارهایی برای بهبود رابطه دانشگاه با صنعت است؛ همه نهادها باید در این زمینه درست اقدام کنند تا ارتباط خوبی برقرار شود؛ همچنین در این بین ساماندهی اکوسیستم ارتباط دانشگاه با صنعت هم نباید فراموش شود.

برومند با بیان اینکه استفاده از ظرفیت هایی مانند کارآموزی، کارورزی و پایان نامه ها، تغییر نظام پذیرش دانشجو و آئین نامه استخدام به بهبود زیست بوم کمک  می کنند، تصریح کرد: باید کارگروهی در همه دانشگاه ها برای افزایش ارتباط با صنعت ایجاد شود.

انتهای پیام/

 چگونگی بهبود رابطه دانشگاه با صنعت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر