کد خبر: ۶۴۷۰۷۱۳
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۲

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از کرمان به عنوان بزرگترین مهمانخانه ایران یاد کرد وگفت: امسال نسبت به پارسال ظرفیت های اقامتی استان اضافه شده است و از آن جمله 70 اقامتگاه بوم گردی فعال است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، محمود وفایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در نشست ستاد تسهیلات نوروزی استان کرمان گفت: با فعالیت واحدهای بوم گردی در استان کرمان هر گردشگری که به مناطق روستایی و گردشگری این استان وارد شود، امکان اقامت خواهد داشت.
وی با بیان اینکه شمار گردشگران خارجی در این استان از هفت هزار نفر در سال 92 به مرز 40 هزار نفر در سال جاری رسیده است؛ افزود: تاکنون چهار نشست ستاد سفر در مرکز استان کرمان برگزار و همزمان در شهرستان ها نیز با مدیریت فرمانداران، جلسات ستاد سفرهای نوروزی فعالانه تشکیل شده است.
وفایی با بیان اینکه تعداد رستوران های استان کرمان از 89 واحد در سال 92 به 124 واحد رسیده است تصریح کرد: شرایط استان از نظر آمادگی اماکن، سایت ها و موزه ها، انتظامی و امنیتی، ترافیکی و مجموعه و خدمات و فعالیت هایی که باید به مهمانان نوروزی ارائه شود، مهیا است.
وفائی گفت: با فعالیت واحدهای بوم گردی در استان کرمان هر گردشگری که به مناطق روستایی و گردشگری این استان وارد شود، امکان اقامت خواهد داشت.
وی افزود: تعداد هتلها در استان کرمان نیز از چهار واحد در سال 93 به 31 واحد و شمار گردشگران نیز به 350 هزار نفر رسیده است.

انتهای پیام/ی

وجود 31هتل در کرمان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر