ادبیات در هفته ای که گذشت؛

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از روند آماده سازی نمایشگاه کتاب تهران

سیدعباس صالحی با حضور در مصلای امام خمینی (ره) از روند آماده سازی سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران بازدید کرد.

بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از روند آماده سازی نمایشگاه کتاب تهرانبه گزارش خبرنگار  حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ ،اتفاقاتی در هفته گذشته در حوزه ادبیات روی داد.در اینجا به مهمترین رویدادهای ادبی اشاره می کنیم:

نمایشگاه کتاب بجز مسئولیت اداری، مسئولیت اجتماعی برگزارکنندگان را افزایش می دهد

سیدعباس صالحی با حضور در مصلای امام خمینی (ره) ضمن بازدید از روند آماده سازی محل برگزاری سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در نشستی با مدیران و معاونان سازمان ها و نهادهای برگزار کننده این رویداد فرهنگی با تاکید بر این مطلب افزود: اگر چه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان پیشران، مسئولیت برگزاری نمایشگاه کتاب تهران را برعهده دارد اما همه ساله نهادهای دیگر یاریگر ما در برگزاری این نمایشگاه بوده‌اند.

وی گفت: نمایشگاه کتاب تهران در طول سه دهه برگزاری تاثیرات فرهنگی خود را داشته است و به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی کشور با محوریت کتاب شناخته می‌ شود و همه ساله بازدیدکنندگان از شهرها و استان‌های دیگر در این نمایشگاه حضور می یابند.

صالحی در عین حال تصریح کرد: جنبه بین‎المللی نمایشگاه کتاب تهران نیز در سال های اخیر تقویت شده است.

وی با تاکید بر اهمیت نمایشگاه کتاب تهران و نقش آن در اقتصاد نشر گفت: نمایشگاه کتاب تهران فرصتی برای اقتصاد نشر است و رویدادهای فرهنگی مختلفی همه ساله در حاشیه نمایشگاه کتاب تهران رخ می‌دهد. با در نظر گرفتن این موارد نمایشگاه کتاب تهران خارج از یک مسئولیت اداری و وزارتخانه‎ای است، زیرا سالانه میلیون‌ها نفر از نمایشگاه کتاب تهران بازدید می‌کنند و حضور مردم برای برگزارکنندگان نمایشگاه مسئولیت اجتماعی ایجاد می‌کند.

دانشجویان رشته ایرانشناسی دانمارک به ایران اعزام می شوند

معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی طی سفر خود به دانمارک، تفاهمنامه همکاری میان گروه مطالعات بین فرهنگی و منطقه ای دانشگاه کوپنهاگ و بنیاد سعدی را امضا کرد. موضوع این تفاهمنامه اعزام دانشجویان رشته ایرانشناسی به بنیاد سعدی برای فراگیری زبان فارسی است.

بر اساس این قرارداد که میان رضامراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی و اینگولف تیوسن، رئیس بخش مطالعات بین فرهنگی و منطقه ای دانشگاه کپنهاگ امضا شد، دانشجویان رشته ایرانشناسی دانشگاه کپنهاک چهارمین نیمسال تحصیلی خود را به مدت 4 ماه در بنیاد سعدی سپری خواهند کرد و به یادگیری مهارت های خواندن، شنیدن، نوشتن و گفت و گوی زبان فارسی می پردازند. در این مدت، دانشجویان ضمن فعالیتهای آموزشی، در رویدادهای مختلف فرهنگی نیز شرکت می کنند و از نزدیک با فرهنگ و جامعه ایران نیز آشنا خواهند شد.

در این جلسه، رضامراد سعدی ضمن معرفی فعالیتها و امکانات بنیاد سعدی، تعدادی از کتاب های آموزشی زبان فارسی که در کارگروه های تألیف معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی تدوین شده را به حاضران معرفی کرد. در حاشیه این دیدار نیز در مورد چاپ نسخه دانمارکی کتاب «گام اول» توسط بنیاد سعدی و دانشگاه کپنهاگ توافقاتی صورت گرفت و مقرر شد این کتاب در دانمارک توسط انتشارات دانشگاه کپنهاگ به چاپ برسد.

انتهای پیام/

بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
بانک پارسیان
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر