کد خبر: ۶۴۹۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۳

مارک زاکربرگ، مدیر عامل فیس‌بوک، با حضور در سنای آمریکا به خطا‌های این شبکه اجتماعی طی چند سال گذشته اعتراف کرد.

متن اظهارات مدیرعامل فیسبوک در اعتراف پایانی خود +فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک با حضور در سنای آمریکا و اعتراف به خطا‌های این شبکه اجتماعی در سوء استفاده از اطلاعات خصوصی کاربران و نقض حریم خصوصی آنان اعلام کرد در پی جلوگیری از تکرار خطا‌های مشابه در آینده است.

در ادامه متن اعترافات مارک زاکربرگ مدیرعامل شبکه اجتماعی فیس‌بوک را مشاهده می‌کنید :

" فیس‌بوک یک شرکت ایده‌آل گرا و خوش بین است. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا همه راه‌هایی که می‌تواند مردم را به شکلی مثبت به یکدیگر ارتباط دهد، برای آنها فراهم کنیم. همچنان که فیس‌بوک در حال رشد است، کاربران نیز روزانه از قابلیت ها و وسایل جدید و قدرتمندی بهره‌مند می‌شوند که از طریق آن می‌توانند با افرادی که دوستشان دارند ارتباط برقرار کنند و به ایجاد انجمن ها و گروه های اجتماعی مختلف بپردازند. اما ظاهرا بر اساس شواهد موجود ما در زمینه حفظ این وسایل ارتباطی از دسترسی افراد سودجو موفق نبودیم. ما دید جامعی به وظایف خود نداشتیم و این بزرگترین اشتباه فیس‌بوک بود که از جانب من سر زد و من در این رابطه ابراز تاسف می‌کنم.

من شبکه اجتماعی فیس‌بوک را ایجاد کردم، من آن را مدیریت می‌کنم و در نتیجه من مسئولیت هرآنچه که اتفاق افتاده و اتفاق می‌افتد را برعهده می‌گیرم. (با اتفاقات اخیر) ما متوجه شدیم که صرف برقراری ارتباط میان کاربران کافی نیست، ما باید مطمئن باشیم که این ارتباطات مثبت باشد؛ همچنین کافی نیست که صرفا به مردم قدرت تکلم و ارتباط بدهیم بلکه باید مطمئن شویم که از قدرت تکلم خود علیه ضرر رساندن به سایرین استفاده نکنند.

همچنین کافی نیست که صرفا به کاربران قدرت مدیریت اطلاعاتشان را بدهیم، بلکه باید تضمین کنیم که شرکت ‌هایی که این کاربران با آنها در ارتباط هستند نیز از اطلاعات کاربران حفاظت خواهند کرد. ممکن است مدتی زمان ببرد تا بتوانیم به این تغییرات دست یابیم، اما به شخصه من خودم را مسئول اِعمال هرچه سریعتر این تغییرات می‌دانم. "

در ادامه ویدئوی مربوط به اعترافات مدیرعامل فیس‌بوک در مجلس سنای آمریکا که مربوط به ساعاتی پیش است را مشاهده می‌کنید :

بیشتر بدانید :

رسوایی بزرگی که سقوط فیسبوک را رقم زد

اعتراف مدیرعامل فیس بوک به سوء استفاده و نقض حریم خصوصی کاربران

انتهای پیام/

اظهارات مدیرعامل فیسبوک +فیلم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر