کد خبر: ۶۵۰۱۳۶۶
گروه : اقتصادی » مسكن
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰
باشگاه خبرنگاران جوان گزارش می‌دهد؛

افزایش اجاره بهای مسکن در سال‌جاری، از هفته‌های نخستین فروردین ماه کلید خورده، موضوعی که برخی آن را ناشی از زیاده‌خواهی مالکان و برخی دیگر ناشی از افزایش نرخ ارز در روزها و هفته‌های گذشته مطرح می‌کنند.


توهم قیمتی اجاره مسکن، تا کی؟/ طمع مالکان یا بازارگرمی مشاوران املاکبه گزارش خبرنگار مسکن گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اجاره بها و رهن منازل، از موضوعاتی است که هر ساله ذهن مالکان و فراتر از آن مستاجران را به خود مشغول می‌سازد.

اگرچه قاعدتا در رکود 5 ساله حاکم بر بازار مسکن، افزایش افسار گسیخته نرخ اجاره‌بها معقولانه و منطقی به نظر نمی رسد و قاعده و هنجار بازار حکم می‌کند به نسبت افزایش نرخ مسکن و مبنا قرار دادن یک چهارم قیمت آن، نرخ اجاره‌بها یا رهن برآوُرد شود، اما برخوردهای سلیقه‌ای برخی مالکان،در سال‌های اخیر، از معضلاتی است که بعضا مستاجران را در تنگناهای شدیدی قرار داده است.

امسال نیز با شروع شدن سال جدید و ظهور و بروز نوسانات نرخ ارز، اِعمال نرخ های آنچنانی در بخش اجاره بها حاکی از نرخ گذاری‌های سلیقه‌ای برخی مالکان است و با وجود رکودی که همچنان بر بازار مسکن و ساخت و سازها حاکم است (به استثنای شهر تهران که در سال 96 با رشد معاملات مسکن همراه بوده و همین امر به رشد 25 درصدی قیمت مسکن در برخی مناطق دامن زده) این موضوع با شدت بیشتری در حال ظهور و بروز است.

آنچنان که پیش از این نیز مرسوم بوده، رشد قیمت مسکن در تهران به تدریج، شهرهای دیگر را نیز تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، اما متاسفانه در ماه‌های اخیر و بخصوص در طول دو هفته گذشته، مالکان با نرخ های نجومی در صدد تمدید یا انعقاد قرارداد با مستاجران هستند.

حمید مروتی، یکی از مشاوران املاک فعال در استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به افزایش اجاره‌بها و رهن نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: رشد نرخ ها در این بخش (اجاره‌بهای مسکن) موضوعی جدید نیست و هر ساله به نسبت سال گذشته شاهد ضریبی از رشد و افزایش اجاره‌بها هستیم.

وی افزود: این افزایش نسبت به موقعیت منطقه ای، شرایط منازل و امکاناتی که از آن برخوردار می‌باشد، متفاوت است و نمی‌توان یک الگو و قاعده ای خاص را برای تمامی نقاط استان یا شهر تهران مد نظر قرار داد.

مروتی گفت: به عنوان مثال، مناطق شمالی تهران که به نواحی مرفه نشین یا بالا نشین شهره است، از این قاعده مستثنی هستند و میزان افزایش اجاره‌بها یا رهن بر مبنای توافق موجر و مستاجر تعیین می‌شود، اما در سال‌های گذشته، قاعده و مبنا بر افزایش 10 درصدی اجاره‌بها نسبت به سال قبل استوار بود که در این میان برخی از مالکان به صورت سلیقه‌ای به تعیین نرخ مبادرت می ورزند.

وی افزود: به زعم برخی از مالکان در رکود حاکم بر اقتصاد کشور، بایداجاره‌بها افزایش پیدا کند تا به نوعی از این محل بتوان کاهش سطح درآمدها را جبران کرد که این قاعده چندان منطقی به نظر نمی‎رسد، زیرا در شرایط رونق مسکن نیز افزایش نرخ اجاره‌بها و رهن قطعی است و به تبع چنین رفتار و رویکردی معقولانه نیست.


وقتی برخی مشاوران املاک به عاملی برای افزایش نرخ رهن و اجاره بها تبدیل می‌شوند


یکی از مشاوران املاکِ فعال غرب تهران که علاقه‌ای به رسانه‌ای شدن نام خویش نداشت در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در ارتباط با اِعمال نرخ‌های سلیقه‌ای در حوزه رهن و اجاره‌بها، گفت: موضوع مذکور پیش از این نیز وجود داشته، اما در برخی مناطق، شدت آن کمتر و در برخی نواحی چنین رویکردی با شدت هر چه بیشتری ظهور و بروز می‌کند.


وی افزود: شهرک گلها واقع در شهرستان ملارد از نمونه مناطقی است که نرخ گذاری اجاره‌بها و رهن در آن به صورت کاملا سلیقه‌ای اِعمال می‌شود و بعضا شاهد اختلاف 100 درصدی میان نرخ رهن یا اجاره‌بها در بین منزل با مشخصات و مختصات یکسان و مشابه هستیم.

این فعال در عرصه مشاوره املاک، گفت: متأسفانه برخی از همکاران ما نیز در افزایش و فراز و فرودهای قیمتی نقش بسزایی دارند و بعضا برای دریافت پورسانت هر چه بیشتر با شانتاژ و تحریک صاحب‌خانه‌ها به بالا رفتن قیمت‌ها دامن می‌زنند.

وی افزود: البته در این بین هستند مشاوران املاک شریف و مُقَیَدی که اخلاق و سلامت کاری را لحاظ می‌کنند، اما عده ای نیز به صورت باندی عمل می‌کنند و برای بالا بردن نرخ اجاره‌بها و رهن از هیچ اقدامی دریغ نمی‌کنند.

این فعال در عرصه مشاوره املاک، بیان کرد: این موضوع، پدیده نوظهوری نیست، اما در برخی مناطق، شدت آن بسیار زیاد است و انتظار می‌رود با اِعمال نظم و چارچوب مشخص‌تری به این نابسامانی پایان داده شود.


وی افزود: انتظار می‌رود مالکان برای نرخ گذاری، شرایط و موقعیت ملکی و منطقه‌ای منزل خود اعم از امکانات، قدمت بنا و غیره را به صورت منطقی و معقولانه‌ای مد نظر قرار دهند، اما در سالیان اخیر با افزایش مشکلات اقتصادی این بی قاعدگی‌ها بیش از پیش تشدید شده است.

محمد نوری،یک دیگر از مشاوران املاک در غرب استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به نرخ‌گذاری توهم گونه برخی مالکان در اجاره بها و رهن منازل، گفت: به نظر می رسد با گذشت زمان و قرار گرفتن در فصل نقل و انتقالات و بخصوص در هفته‌ها و ماه‌های پایانی این، منطق هر چه بیشتری در بازار مذکور حاکم شود و تَجارُبِ گذشته نشان می‌دهد بسیاری از مالکان به دلیل هراس از فصل انتقالات و خالی ماندن ملک خود قیمت و نرخی که برای اجاره بها و رهن منزل خویش تعیین کرده‌اند را شکسته و تعدیل کنند.

وی افزود: عمده نرخ‌گذاری‌های نجومی در ارتباط با رهن به منازلی معطوف می‌شود که به تازگی خرید و فروش شده‌اند و مالکان تلاش می‌کنند با افزایش مبلغ رهن، کسری پول خود برای خرید ملک را تأمین کنند.

 

دولت جهت کنترل اجاره بها از طرح مسکن استیجاری استفاده کندحسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاک استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: میزان قیمت اجاره در تابستان ۹۷ بیش از نرخ تورم خواهد بود، بنابراین اجاره نشینان، امسال با رشد قیمتی روبه‌رو هستند.

وی در ادامه افزود: دولت باید برای تابستان امسال طرح مسکن استیجاری و تسهیلاتی را برای مستأجران جهت کنترل قیمت اجاره ارائه کند.

عقبایی، گفت: مالکان با توجه به کاهش نرخ سود بانکی تمایل به دریافت اجاره دارند و این موضوع در کلان شهری مانند تهران بیش از سایر شهرها و مناطق خواهد بود.

وی، تصریح کرد: در بهار 97 بازار خرید و فروش با ثبات نسبی همراه خواهد بود و ما شاهد افزایش حجم معاملات مسکن تا خرداد ماه هستیم.


اجاره نشینی در ایران روبه افزایش است


عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه در سال 96 بازار مسکن رونق گرفت، گفت: طبق آخرین آماری که بانک مرکزی ارائه داد بازار مسکن سهم عمده‌ای از رشد اقتصادی کشور را شامل می‌شد به طوری که رشد این بازار معادل 6.9 درصد بود.

وی در ادامه افزود: امسال به طور یقین رشد بازار مسکن بیشتر خواهد شد و هیچ دلیلی برای جهش قیمتی در این بازار وجود نخواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی درباره وضعیت بازار اجاره در شهرها، گفت: هم اکنون در بسیاری از شهرها این طور به نظر می‌رسد که افراد تمایل دارند از سرمایه‌هایشان در بازار بیشتر استفاده کنند به طوری که آمارها نشان می‌دهد که در بخش تجاری میزان فروش سرقفلی مغازه‌ها کاهش پیدا کرده و مالکان ترجیح می‌دهند با سرمایه خودشان مغازه را اداره کنند.

آخوندی در ادامه افزود: در گذشته برخی از خریداران سرقفلی را خریداری می‌کردند و از طریق اجاره آن مبلغی را دریافت می‌کردند، اما هم اکنون این شیوه تغییر پیدا کرده است.

وی، افزود: آمارها نشان می‌دهد که میزان اجاره نشینی در ایران همانند سایر کشورها رو به افزایش است.

وزیر راه و شهرسازی، تأکید کرد: برخی از منتقدان این شیوه را درست نمی‌دانند، البته به نظر من شیوه اجاره نشینی شیوه بدی نیست و می‌توان از طریق تزریق سرمایه اقتصاد کشور را رونق بخشید.

ساماندهی بازار رهن و اجاره بهای منازل چه زمانی در دستور کار مراجع ذی‌ربط قرار می‌گیرد؟با نیم نگاهی به بازار مسکن و میزان حقوق دریافتی کارکنان دولت،جامعه کارگری و غیره این واقعیت به اثبات می‌رسد که عمده پرداختی خانوارها به تأمین هزینه مسکن معطوف می‌شود.

با چنین شرایطی، ( نابسامانی در بازار مذکور)، ورود دستگاه‌های ذی‌ربط برای ساماندهی و لحاظ کردن چارچوب و نظم و قاعده‌ای مشخص، ضرورتی است که متأسفانه همچنان مورد بی توجهی و غفلت قرار می‌گیرد.

به واقع در شرایطی که حتی برای یک قرص نان 500 تومانی، دستگاه‌های مربوطه مداخله می‌کنند، عدم ورود به بازاری همچون مسکن با حجم انبوهی از موجر و مستأجر هیچگونه توجیهی ندارد و انتظار می‌رود یکبار برای همیشه با تدوین دستورالعملی مشخص و بازنگری سالیانه در آن به نسبت نرخ تورم، به نرخ گذاری‌های سلیقه‌ای برخی از مالکان و افسار گسیختگیِ موجود در این حوزه پایان داده شود.


گزارش از ناصر رمضانی

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۶۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۷
من ۱۱ سال در خانه ایی نشستم فقط یکبار صاحبخانه را دیدم تا مسکن گر ان شد و بنده خدا قسط فروش داشتت بلند شدم خیلی باصرفه بود برام هرچند طبقه پنجم بدون اسانسور بودم حالا هم امدم جایی که نو سازش دو برابر این قیمته دعا کنید اینجا هم یازده سال بشینم کرج هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۵/۲۴
تا سوداگران هستند وضع همینه،،باید با تانی و تامل بررسی شود،از بی مدیریتی دولته که قیمتها دل به خواهی شده هر کی به هر کیه
محمد رضا شعبانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۵/۱۸
یعنی خیلی بی انصاف شدن صاحب خانها بنده منطقه ۱۶ سکونت دارم صاحب خونه بنده میدونه من دختر ۳ماهش هست ۶۰%اضافه کرده ای کاش مسولین پیگیری کنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۲۳
قیمت مسکن تو منطقه متوسط مشهد خیلی نجومی داره هر روز نسبت به روز قبل بالاتر میره...
مسئولان کجان...
چرا به داد مردم نمیرسن...
ما انتظار زیادی نداریم به خدا...این همه افزایش حق ما نیست...
اگه اقتدار تو دولت هست چرا این وضعو کنترل نمیکنه..
چرا بازار مسکنو به حال خودش گذاشتن..
معترض
|
United Arab Emirates
|
۰۰:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۱۲
منشا و علت تمام گرانی های مسکن بنگاه های مسکن هستند باید کارخرید و فروش و اجاره مسکن در دفاتر شهرداری و با نرخ ثابت کارمزد انجام بگیرد .مهمترین علت بالا رفتن اجاره بهاحرص وداشتن بیش از اندازه پول بنگاه داران و مشاورین املاک است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۹
من کرایه خونه میدهم 1600 در صورتی که حقوقم 1900 است این است مسکلات مردم
صبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۷
مالکان توهم زده اند!!!!!!
با وضعیت اقصادی بد مردم کسی قدرت خرید ندارد. بهترین راهکار مقابله با این جماعت هم نخریدن از آن هاست کسی که فروشنده باشه به قیمت میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
فقط کافیه بنگاه های مسکن تعطیل بشه و کارخرید و فروش مثل کشورهای اروپایی در دفاتر شهرداری و با نرخ ثابت کارمزد انجام بگیره .بیشترین عامل سعود و نزول قیمتها هیجانهای وارده از طرف تمام بنگاه داران است .بنگاه ها هیچ کار مفیدی انجام نمیدهند و در مورد هیچ مشکلی پاسخگو نیستند . پس لطفا بنگاهها رو تعطیل کنید تا خیلی از مشکلات حل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
بنگاهها رو تعطیل کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
بنگاه های مسکن تعطیل بشه تا خیلی از مشکلات حل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
چرا هیچ نظارتی بر بنگاه ها نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۸
مسکن خیلی گرون شده نمیدونم چرا همه چیز رو به افزایش است چرا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
مردم در یک سال به بهانه های مختلف مسکن را گران کردند در عرض یکسال چراااااااااااااااااااا؟
هموطن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
اين يك قانون است كه وقتي دلار گرون بشه قيمت خونه و اجاره بها هم زياد ميشه.وقتي تقاضا بيشتر از عرضه باشه خونه گرون ميشه.وقتي مصالح گرون بشه خونه هم گرون بشه.كار رو بايد ريشه اي حل كرد. دست مردم هم نيست.از بالا بايد درست بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
باید قبول کنیم بخشی از عامل گرانی مسکن خود ما مردم هستیم که به هر بهانه ای قیمت مسکن را بالا می بریم حال با یک سخرانی رئیس جمهور کشور خارجی باشه یا به بهانه های واهی دیگه کنتر هم نمی اندازه بهانه های ما!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
می گفتن اگه بنزین گران بشه خانه هم گران میشه !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
بعضی فقط دنبال بهانه اند حتی اگه قیمت تخم مرغ برای چند روز هم گران شود خانه را بعضی گران می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
فکر کنم بهانه ها برای افزایش قیمت مسکن کم نباشد مثلا صاحبخانه ای بگوید چون مثلا تیم ملی به یک هشتم جام جهانی صعود نکرده فلان مقدار خانه را ببریم بالا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
من خودم بنگاه معاملات مسکن هستم و دوست ندارم به مردم فشار بیاید اما خود مردم هم با هم همکاری ندارند و به هر بهانه ای بهای مسکن یا اجاره را بالا می برند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
فقط به بهانه ی واهی مردم خانه شان را گران می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
هر وقت می خواهم خانه ای را که ساختم گران بفروشم یاد این جمله که می گوید اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید می افتم و از تصمیم پشیمان می شوم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
این چه معنایی داره که هر وقت دلار گران میشه خانه هم گران میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
این دلال ها امان از مردم بریده اند هر روز قیمت مسکن را بالا می برند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
لطفا در مورد قیمت مسکن هم گزارشی پخش کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
قیمت مسکن باید متناسب با درآمد مردم باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
درود بر شما که به همه چیز نظارت دارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
از دولت عزیز و محترم می خواهیم که دست سودجویان رو بازار مسکن کوتاه نمایند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
متاسفانه سودجوها همیشه در بخشی از بازار سرمایه ای کشور حضور دارند این دفعه بعد از دلار نوبت به مسکن رسیده و مسکن را گران کرده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
دلال ها قمیت مسکن را بالا برده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
مسکن خیلی گران شده کاری کنید متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
دولت گرامی باید فکری به حال افزایش قیمت بنماید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
عزییییییییزان بر قیمت مسکن نظارت کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
قیمت مسکن خیلی بالا رفته لذا اقدام عاجل را از دولت خواستاریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
قیمت مسکن را نظارت فرمایید مسئولان عزیز متشکرم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
سلام اگر ممکنه یک بررسی در مورد قیمت مسکن داشته باشید
علی
|
United Kingdom
|
۱۸:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
خانه های پیش ساخته و صنعتی--- ایجاد جاذبه در مناطق کشاورزی به روشی که تداعی کننده زندگی نسبتا باکلاس باشد مثل خانه های صنعتی و زیبا و استخدام مهندسین کشاورزی و دامپرور در اینگونه مناطق جهت کمک به مهاجرین و دادن وام های بسیار کم سود جهت ایجاد گلخانه و دامداری (شهرک های گلخانه ای و کشاورزی) .... اگر بشه من خودم اولین نفر هستم که مهاجرت میکنم ....

کشاورزی سنتی اصلا جذابیتی نداره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
اگر قدرت خرید مردم زیاد شه رکود هم رفع میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
هر بار هم یه بهونه ای میارن . دلار گرون شده ، مصالح گرون شده فقط خود خدا باید به فریاد مستاجرها برسه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
برای بنگاهي ها متاسفم که فقط به فکر سود خودشون هستن و به فکر روکود مسکن نیستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
مثل ژاپن بيرون تهران شهرسازي كنيد وسايل سريع والسير بگذاريد مثلا من از دماون تا اينجا يك ساعت ونيم ميكشه تجهيزات سريع بذاريد بيرون تهران باقي بمونيم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
من خودم در مشاور املاک کار میکردم سال گذشته از قیمت از فصل بهار تا آخر تابستان تا 50درصد افزایش داشته یکی از دلایلش هم کم کردن سود بانکی هستش و دلیل افزایش قیمت ها مشاوران املاک هستن که به خاطر طمع انجام معامله هر قیمتی رو قبول میکنم و یا خودشان اون قیمت رو افزایش میدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
مرسی از صداقتت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
کجای دنیا قیمت مسکن مثل ایران نجومیه ؟ دلالان مسکن عاملشه
مدرس مديريت مالي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
قيمت واقعی مسکن در ایران»
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
25 درصد افت ارزش پول ملی در یک ماه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
دولت در بازار عملا نقشی ندارد و قیمتها در این چند ساله کاملا آزاد و سرخود بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
یکی از دلایل طلاق وازدواج نکردن جوانان افزایش اجاره ،رهن وقیمت مسکن است ،من خیلی از خانواده ها رو سراغ دارم که به دلیل توانایی کم در پرداخت اجاره خونشون با هم به اختلاف خوردن وآخرش هم به طلاق رسیده .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
آخی تا قیامت مسکن روزگارمونو سیاه کرد بچه حرف گوش نمیکنه حقوق کفاف خرج زندگی را نمیده خانم خونه از این وضعیت روزی یکبار سکته میکنه خدایا دیگه بسه! !!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
فقط میشه گفت متاسفم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
علت اصلی افزایش اجاره بها و قیمت مسکن مشاوران املاک هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
الان بازار مسکن در شرایط خوبی نیست هم برای مالک هم برای مستاجر مشاوران املاک از هر قراردادی از دو طرف سود خود را میگیرند و کاری به مشکلات دو طرف ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
مصالح خیلی گرون شده وقتی یک مالک برای ساختمان کلی هزینه میکنه این قیمت ها طبیعی است مهمترین عاملی که باید به آن توجه شه درآمدها و توان معیشتی مردم است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
باید یه قانون درست و حسابی در بخش مسکن و اجاره بها صورت بگیر، در یک شهر چه پاین شهر چه بالای شهر قیمت اجاره بها یکی هست، دولت باید خیلی جدی در این بخش قانونی بزار و اجاره نشینها رو از این اشفتگی و بی سروسامانی نجات بده، بخش مسکن و اجاره یک بخش خیلی مهم از زندگی مردم و جامعه هست که دولت باید تدابیری بیندیشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
فقط کافیه بنگاه های مسکن تعطیل بشه و کارخرید و فروش مثل کشورهای اروپایی در دفاتر شهرداری و با نرخ ثابت کارمزد انجام بگیره .بیشترین عامل سعود و نزول قیمتها هیجانهای وارده از طرف تمام بنگاه داران است و هیچ انسان تمیز و مومنی راضی به بردن پول حرام بنگاه به خونه نیست .بنگاه ها هیچ کار مفیدی انجام نمیدهند و در مورد هیچ مشکلی پاسخگو نیستند شاهد این مدعا هم بیعنامه ای هست که در بنگاه ها موجودهست و در بندی از اون بنگاه دار خودش رو از هرگونه کلاه برداری هر یک از طرفین مبرا میکنه . در دفاتر اسناد رسمی با نازلترین قیمت میشه این مبایعه نامه رو انجام داد . پس لطفا بنگاهها رو تعطیل کنید تا خیلی از مشکلات حل بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۸
میشه سردفترا هم وارد بشن. کانال مجازی بزنن.اونجا صاحبخونه ها ملکشون رو واسه فروش و اجاره بذارن. بعد هم سردفترا هم فقط پول انعقاد معامله رو بگیرن.البته این یه پیشنهاده نمیدونم چقدر مطابق قانونه یا اصلا عملیه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
لطفا قیمت مسکن رو بررسی کنید ازتون خواهش میکنم گزارش در مورد قیمت مسکن بگذارید چون هر اتفاقی می افته قیمت مسکن میره بالا یک دفعه برای سود بانکب یک دفعه برای دلار یک دفعه برای تصمیم آینده ترامپ در مورد برجام آخه چرا؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
هیچ نظارتی بر بخش مسکن نیست. چون مشکلات آن را در این چند ماه با گوشت و پوستم لمس کردم و دیدم که چه جوّ نامناسبی از سوی برخی از مشاوران املاک و بساز بفروشها بر این بازار حاکم شده است چرا قیمت گذاری خانه سلیقه ای است؟ آیا واقعا کارشناسان املاک در قیمت گذاری خانه کارشناس هستند و آیا برای این کار آموزش دیده اند؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
خدا کنه رکود مسکن رفع شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
در کشور ها اروپایی شرکتهای هستند که کار تعمیر و نگهداری ، یافتن مستجر و وصول اجاره بها ی املاک استیجاری را انجام می دهند . مردم و بانک ها ی که سرمایه بلوک شده بصورت مسکن خالی دارند با آن شرکت‌های قرار داد می بندند و اجاره خود را بدون سر و کله زدن با مستجر و نگرانی از خرابی ملک ماهانه دریافت می کنند.ولی در ایران مشاورین املاک فقط نقش دلالی دارند
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
همان طور بانک مرکزی قاطعانه با دلال بازی صرافان برخورد کرد و وضایف جدید برای آنها تعیین نمود همان کار را هم با مشاوران املاک انجام دهند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
دولت باید در بخش مسکن و اجاره مسکن با قدرت حضور پیدا کنه و به تکلیف نظارتی خود عمل کنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
قیمت مسکن هم خیلی زیاد شده لطفا مسئولان رسیدگی نمایند با تشکر
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۱/۲۷
باید درآمد ها با قیکت کالاهای مصرفی یکسان شه
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر