کد خبر: ۶۵۰۳۰۸۶
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۸

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان از سن زدایی در 32 هزار هکتار از مزارع استان همدان خبر داد.

سن زدایی در 32 هزار هکتار از مزارع همدانبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ شهرام پیشه‌ور، مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان گفت: از هشتم فروردین تا پایان روز 25 این ماه، در 32 هزار و 463 هکتار از اراضی گندم و جو استان مبارزه با آفت سن مادر انجام شده است.

وی با بیان اینکه در استان همدان در سطح 21 هزار و 210 هکتار از اراضی گندم مبارزه علیه سن غلات صورت گرفته است، ادامه داد: همچنین در سطح 11 هزار و 253 هکتار از اراضی جو آبی و دیم مبارزه با سن مادر انجام شده است.

مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان با بیان اینکه در شهرستان نهاوند در سطح 545 هکتار از اراضی گندم آبی و دیم و 3 هزار و 43 هکتار از اراضی جو آبی و دیم مبارزه با سن غلات انجام شده است، افزود: در این شهرستان در سطح 3 هزار و 588 هکتار مبارزه با سن مادر صورت گرفته است.

پیشه وربا اشاره به اینکه در شهرستان همدان در 3 هزار و 980 هکتار از اراضی گندم و جو مبارزه علیه سن مادر انجام شده است، بیان کرد: از 3 هزار و 980 هکتار 3 هزار و 180 هکتار مربوط به ارازیر زیر کشت گندم و 800 هکتار مربوط به اراضی زیر کشت جو است.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه در شهرستان ملایر در 2 هزار و 837 هکتار از اراضی گندم آبی و دیم و در سطح 714 هکتار اراضی جو آبی و دیم مبارزه با سن مادر انجام شده است، تصریح کرد: در شهرستان کبودراهنگ نیز در یک‌هزار و 247 هکتار اراضی گندم و جو مبارزه با سن مادر انجام شده است.

 مدیر حفظ نباتات جهاد کشاورزی استان همدان گفت: در شهرستان تویسرکان در سطح 4 هزار و 380 هکتار، در سطح شهرستان بهار در سطح 506 هکتار و در شهرستان اسدآباد در سطح 3 هزار و 587 هکتار از اراضی گندم و جو مبارزه علیه سن مادر انجام شده است.

پیشه ور با بیان اینکه در شهرستان فامنین در یک‌هزار و 513 هکتار از اراضی گندم و در سطح 219 هکتار از اراضی جو مبارزه با سن مادر انجام شده است، افزود: در شهرستان رزن نیز در سطح 667 هکتار از اراضی گندم و جو مبارزه علیه سن مادر صورت گرفته است.

انتهای پیام/ب

مبارزه علیه سن در 32 هزار هکتار از اراضی گندم و جو همدان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر