کد خبر: ۶۵۰۳۰۹۵
گروه : فارس » شیراز
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵

دومین کنگره علمی، پزشکی کودکان با عنوان کنگره استاد امیر حکیمی با حضور استادان دانشگاه و پژوهشگران علوم پزشکی در شیراز گشایش یافت.

آغاز به کار دومین کنگره علمی کودکان در شیرازبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز؛ دکتر محمود حقیقیت استاد دانشگاه و رئیس این کنگره گفت: دومین کنگره علمی پزشکی کودکان با عنوان کنگره استاد امیرحکیمی همراه با بزرگداشت استاد فرهیخته، زنده یاد دکتر رضا قریب با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این شهر آغاز شده است.

وی افزود: این کنگره به صورت دو سالانه است که به مدت ۴ روز در شهر شیراز برگزار خواهد شد تا از دانش و تجربیات ارزشمند صاحبنظران، فرهیختگان و دانشمندان رشته کودکان و سایر رشته‌های وابسته به آن در داخل و خارج از کشور بهره‌مند شویم.

حقیقیت ادامه داد: برنامه‌های علمی، آموزشی کنگره بر اساس نظرسنجی از متخصصین کودکان در استان فارس و سایر استان‌های کشور و دریافت نظرات و پیشنهاد‌های آنان مشخص و اولویت‌ها تعیین شده است و با توجه به تاکید این متخصصین بر اهمیت توجه ویژه به موضوعات مربوط به تشخیص و درمان بیماری ها، تصمیم گرفته شد.

وی افزود: تمام موضوعات به صورت کارگاهی برگزار می‌شود تا با ایجاد فضای مناسبی برای بحث و تبادل نظر با طرح چالش‌های تشخیصی و درمانی موجود از نظرات علمی و تجربیات ارزشمند بالینی استادان و همکاران استفاده شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: به موازات اجرای برنامه‌های علمی کنگره، با برگزاری تور‌های گردشگری از جاذبه‌های ارزشمند طبیعی، فرهنگی، مذهبی و تاریخی شهر شیراز و استان فارس بازدید خواهد شد.

محور‌های دومین کنگره علمی استاد امیر حکیمی شامل بررسی بیماری‌های عمومی کودکان، مسایل رشد و بیماری‌های اندوکرین، بیماری‌های کاردیووسکولار، بیماری‌های مغز و اعصاب، بیماری‌های کلیه ومجاری ادراری، بیماری‌های نوزادان، مراقبت‌های ویژه کودکان و شرایط حاد، بیماری سیستم ایمنی، آسم وآلرژی، بیماری‌های خون شناسی و سرطان‌ها، بیماری‌های روماتولوژی است.

همچنین موضوعاتی مانند، نوجوانان و مسایل ویژه این دوران، و پزشکی قانونی در طب کودکان دراین همایش به صورت ویژه بررسی می‌شود.

این کنگره به پاس خدمات و تلاش‌های استاد دکتر امیر حکیمی متخصص کودکان به نام این استاد برجسته دانشگاه نامگذاری شده است و در دومین سال برگزاری به بزرگداشت استاد فرهیخته، زنده یاد دکتر رضا قریب پایه گذار طب کودکان می‌پردازد.
انتهای پیام/ر

برگزاری دومین کنگره علمی استاد امیر حکیمی در شیراز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر