کد خبر: ۶۵۰۳۲۷۲
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۲:۰۲

بدافزار "میرای " مرتبط با بات نت Reaper به روتر‌های خانگی، تلویزیون‌ها، DVR‌ها و دوربین‌های مدار بسته، نفوذ می‌کند.

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بد افزار "میرای"  مرتبط با بات نت Reaper به روتر‌های خانگی، تلویزیون‌ها، DVR‌ها و دوربین‌های مدار بسته، نفوذ می‌کند و به بدافزار" اینترنت اشیا" معروف است.

این خبر به نقل از گزارش سایت Recorded Future حاکیست: این نمونه کشف شده بدافزار Mirai، در اواخر ژانویه ۲۰۱۸ به برخی از سازمان‌های مالی حمله کرده و بیش از ۱۳ هزار دستگاه IoT را به مخاطره انداخته و موجب رخ دادن حمله DDoS در سازمان‌های مالی شده است.

محصولات آسیب پذیری که مورد حمله بات نت Mirai قرار گرفته اند عبارتند از: AVTECH، Dahua Technology Co، GoAhead، Linksys، MikroTik، Samsung، Synology، TP-Link و Ubiquity. کارشناسان امنیتی به کاربران دستگاه‌های IoT پیشنهاد می‌کنند که برای کاهش خطرات مرتبط با این بدافزار، این توصیه‌ها را در نظر بگیرند:

۱- کلمات عبور پیش فرض تنظیم شده برای دستگاه را تغییر دهید.
۲- Firmware دستگاه‌های خود را به روزرسانی کنید.
۳- برای دوربین‌های IP و سیستم‌های مشابه آن که نیاز به دسترسی از راه دور دارند، VPN تهیه کنید.
۴- سرویس‌های غیرضروری (همانند Telnet و ...) را غیرفعال کنید و پورت‌هایی را که دستگاه IoT به آن نیاز ندارد، ببندید.
در حمله نمونه‌ای از بدافزار میرای به اینترنت اشیا در سال ۹۵، بسیاری از این ابزار‌ها از پسورد‌های ساده یا حتی پسورد‌های انتخاب‌شده کارخانه استفاده می‌کرده‌اند.

گفته می‌شود، در حمله سال ۹۵ میرای، حدود ۱۰۰ هزار تلاش برای ورود به دستگاه‌های آسیب‌پذیر از یک هزار و هشتصد IP مختلف در ۱۲ روز صورت گرفت. ۶۴ درصد این IP‌ها به چین، ۱۳ درصد به کلمبیا، ۶ درصد به کره جنوبی و همچنین ۶ درصد به ویتنام تعلق داشته است. محققین شرکت امنیت سایبری Dr.web بهمن ماه ۱۳۹۶ موفق به کشف نوعی تروجان ویندوزی شدند که تنها باهدف کمک به هکر‌ها در انتشار بدافزار Mirai طراحی شده است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر