کد خبر: ۶۵۰۳۲۷۶
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱

مدیر کل کمیته امداد استان گفت: در سال گذشته چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای حق بیمه تأمین اجتماعی خانوار‌های تحت حمایت کمیته امداد استان خراسان شمالی هزینه شده است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ عباس اهرابی مدیر کل کمیته امداد استان خراسان شمالی افزود: در سال گذشته چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای حق بیمه تأمین اجتماعی خانوار‌های تحت حمایت کمیته امداد استان خراسان شمالی هزینه شده است.
وی گفت: هم‌اکنون دو هزار و ۴۱۰ نفر از زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح‌های اشتغال تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند.
اهرابی با اشاره به اینکه اینکه مددجویان بیمه‌شده ، از مزایای بیمه تأمین اجتماعی شامل بازنشستگی ، ازکارافتادگی و خدمات درمانی بهره‌مند می‌شوند ، افزود: گسترش بیمه تأمین اجتماعی مددجویان یکی از برنامه‌های مهم این نهاد برای توانمندسازی خانوار‌های تحت حمایت این نهاد است.
وی با بیان این که هزار و ۷۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار تحت حمایت بیمه تأمین اجتماعی استان هستند ، اظهار کرد: طبق این طرح زنان خانوار شهری ۳۵ تا ۵۰ سال می‌توانند تحت حمایت این بیمه قرار بگیرند و این افراد پس از ۱۰ سال سابقه بیمه ، بازنشسته و مستمری بازنشستگی بهره‌مند می‌شوند.
وی مجریان طرح‌های اشتغال این نهاد را که تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند ۶۵۷ نفر اعلام کرد و گفت:: هم اکنون در حوزه حمایت‌های بیمه اجتماعی، ۲۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد، بازنشسته و از خدمات مستمری تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند.
اهرابی سرانه بیمه ماهیانه هر نفر از مجریان طرح‌های اشتغال در سال گذشته را ۱۶۷ هزار تومان بیان کرد و افزود: در بخش زنان سرپرست خانوار نیز این نهاد در سال ۹۶ به ازای هر نفر ۷۴ هزار تومان هزینه کرده است.
انتهای پیام/ ب

 

خدمات بیمه تامین اجتماعی برای هزار و ۷۵۰ زن سرپرست خانوار در خراسان شمالی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر