کد خبر: ۶۵۰۶۱۸۷
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
حجت الاسلام والمسلمین صادقی مطرح کرد؛

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: ریشه بسیاری از مشکلات جامعه عدم آگاهی به قانون است، به همین دلیل به دنبال ارتقای آگاهی‌های حقوقی شهروندان هستیم.

عدم آگاهی به قانون، ریشه بسیاری از مشکلات جامعهبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ نخستین نشست مشترک معاونت فرهنگی قوه قضاییه و معاونت اجتماعی نیروی انتظامی با حضور حجت الاسلام والمسلمین صادقی و سردار منتظرالمهدی در سال جاری برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه در این نشست با تقدیر از خدمات فرهنگی نیروی انتظامی در سال‌های گذشته به ویژه در بحث ترافیک اظهار کرد: خوشبختانه فعالیت و اقدامات پلیس در زمینه مباحث ترافیکی بسیار مورد توجه مردم قرار گرفته و نتایج مثبتی را در پی داشته است که جا دارد از این خدمات به نحو مطلوب تقدیر شود.

معاون فرهنگی قوه قضاییه افزود: ریشه بسیاری از مشکلات جامعه عدم آگاهی به قانون است، به همین دلیل این معاونت به دنبال ارتقای آگاهی‌های حقوقی و قضایی شهروندان است.

وی خاطرنشان کرد: طرح تکریم ارباب رجوع از جمله مهمترین فعالیت‌های این معاونت در سال جاری است که به طور جدی آن را تا زمان حصول نتیجه مطلوب دنبال خواهیم کرد.

سردار منتظرالمهدی معاون اجتماعی نیروی انتظامی نیز در این نشست با اعلام آمادگی و همکاری با معاونت فرهنگی قوه قضاییه در زمینه مسائل فرهنگی و معضلات اجتماعی جامعه تصریح کرد: هدف ما از این همکاری‌ها کاهش پرونده‌های قضایی است، چرا که حجم زیاد پرونده‌های موجود در دستگاه قضایی به خودی خود زمان زیادی از وقت پلیس و همچنین پرسنل بیشتری را درگیر این امور می‌کند و با کاهش این پرونده‌ها پلیس می‌تواند در دیگر بخش‌ها حضور موثرتری داشته باشد.

وی با اشاره به اقدامات پلیس در زمینه مسائل فرهنگی افزود: نیروی انتظامی در سال‌های گذشته با اقداماتی مانند ساخت کلیپ‌های آموزشی، حضور در مدارس و آموزش دانش آموزان و استفاده از فضای مجازی و رسانه به طور جدی در حوزه فرهنگی ورود کرده است و آمادگی دارد تا در این زمینه با دستگاه قضایی تعامل دوجانبه داشته باشد.

انتهای پیام/

لزوم ارتقای آگاهی‌های حقوقی و قضایی شهروندان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر