کد خبر: ۶۵۱۲۷۶۷
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
حاشیه صحن علنی مجلس؛

صحن علنی امروز هم بار دیگر شاهد حاشیه و جنجال دو نماینده بر سر برخورد نیروی انتظامی با دختر جوان بود.

جنجال دو نماینده اصلاح‌طلب و اصولگرا بر سر «گشت ارشاد»به گزارش  خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست صحن علنی امروز (چهارشنبه 5 اردیبهشت) مجلس در حالی به کار خود ادامه می‌داد که در میانه نشست شاهد جنجال لسانی بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز و سخنگوی فراکسیون امید و حجت‌الاسلام پژمانفر نماینده مردم مشهد و کلات و عضو فراکسیون نمایندگان ولایی از تریبون خانه ملت بودیم.

*بنام حجاب، ترویج منکر!

روز گذشته پارسایی در صحن علنی طی تذکری شفاهی با استناد به اصل ۸۴ قانون اساسی و اصول ۲۰ و ۲۲ فصل سوم این قانون ضمن تشکر از آن دسته مامورین نیروی انتظامی که از حقوق ملت صیانت می‌کنند و ماموریت خود را به نحو احسن انجام می‌دهند، اعلام کرده بود: قانون و موازین اسلامی ما کاملا مشخص است و به‌نام حجاب و به بهانه نهی از منکر منجر به ترویج منکر می‌شوند و حرمت انسان شریفی نیز شکسته می‌شود.

وی همچنین در ادامه گفته بود که اشک‌های آن دختر و مظلومیت‌طلبی آن مادر اشک بر قانون‌گریزی و اخلاق‌ستیزی بود، وقتی به‌نام دین و حکومت، فرع بر اصل مقدم می‌شود واجب فدای مستحب می‌شود، بنده تذکر می‌دهم با توجه به این مورد پیش آمده باید با مامور خاطی برخورد شود و از فردی که مورد هتک حرمت قرار گرفته است دلجویی شود

این نماینده اصلاح‌طلب مجلس تاکید کرده بود؛ به ماموران ارشاد باید آموزش داده شود، با توجه به اینکه در فضای آزاد چنین برخوردی می‌شود انتظار نظارت بیشتر و دقت بیشتر برای حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی را داریم.

*مسئولان فتوا ندهند

اما در ادامه جلسه حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر در تذکری شفاهی در واکنش به تذکر نماینده مردم شیراز بیان کرد: آقای پارسایی فرمودند که یک امر واجب فدای یک امر مستحب شده است، بنده خواهش دارم که مسئولان در مقامی که هستند فتوا ندهند و در مسائلی که اشراف ندارند اظهار نظر سیاسی انجام دهند، اما مسائل شرعی را زیر سوال نبرند.

وی همچنین تاکید کرده بود که این موضوع یک اتفاق بوده و ممکن است مامور نیروی انتظامی نیز تخطئی کرده باشد که قطعا دستگاه‌های مسئول باید موضوع را بررسی کنند، اما تخلفی که در موضوع عفاف و حجاب صورت گرفته روشن است.

علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس که اداره ساعاتی از جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر بیان کرده بود که امر به معروف و نهی از منکر از ضرورت‌های دین اسلام و امر واجب است و در این موضوع که پیش آمده اگر مامور نیروی انتظامی تخلفی کرده، فردی که مورد برخورد قرار گرفته هم به دلیل مقاومت در برابر پلیس و توهین و هجوم تخلف کرده است زیرا در مقابل پلیس نباید مقاومت کرد.

*بگو مگوی دو نماینده بر سر یک واجب

اما گویا این تذکرها و پاسخ‌ها به همین جلسه ختم نشد و امروز در صحن علنی امروز (چهارشنبه 5 اردیبهشت ‌ماه) مجلس بار دیگر این دو نماینده با بیان تذکر هفتاد و نهمی اعتراضشان را به یکدیگر اعلام کردند.

بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در پاسخ به اظهارات روز گذشته پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات، گفت: آقای پژمان‌فر گفتند که بنده واجبی را منکر شدم، بنده کجا واجب را منکر شده‌ام؟

وی ادامه داد: همچنین پژمان‌فر اعلام کرده بنده فتوا داده‌ام، بنده کجا فتوا داده‌ام؟ بلکه این شما بودید که فتوا دادید و بنده را محکوم و مرتد نامیدید و دادگاه صحرایی تشکیل دادید.

پارسایی بیان کرد: اینجا مجلس است و باید صدای ملت از تریبون بلند شود، نباید نماینده را به ارتداد تهدید کرد.

سخنگوی فراکسیون امید خطاب به مطهری نایب رئیس دوم مجلس که در غیاب لاریجانی اداره ساعاتی از جلسه را برعهده داشت، گفت: حضرت امام(ره) می‌فرمایند حفظ نظام از اوجب واجبات است، اما این برخوردهای اینگونه چگونه به اعتماد مردم به نظام لطمه وارد کرده است؛ بنده متهم به ارتداد می‌شوم، شاید این مأمور آموزش ندیده و تهدید نکرده بود، اما ادبیات آقای پژمان‌فر بسیار خشن‌تر نسبت به برخورد آن مأمور است.

نماینده مردم شیراز تأکید کرد: اسلام دین رأفت و مهربانی است، نه خشونت، از تریبون مجلس به نام دین اسلام چنین اتهاماتی می‌زنند. بنده به آقای پژمان‌فر عرض می‌کنم که شاید این ادبیات در حوزه انتخابیه‌ات برای تهدید مخالفان موثر باشد، اما در مجلس کاربردی ندارد.

*تهدیدهای وحشتناک‌تر از گلوله!

پارسایی تصریح کرد: بنده دوشادوش رزمندگان 8 سال در دوران دفاع مقدس از شرف و ناموس این خاک دفاع کردم، آقای پژمان‌فر تهدید شما وحشتناک‌تر و ترسناک‌تر از گلوله‌های دشمن نیست، اما از تریبون مجلس دردناک است!

وی تأکید کرد: بنده انتظار داشتم آقای مطهری به عنوان یک انسان آزاده و به عنوان فرزند شهید مطهری با آقای پژمان‌فر تذکر می‌دادید که چرا از تریبون مجلس چنین فتواهایی صادر می‌کند، بنده از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان می‌خواهم که این مسائل را جدی پیگیری کنند، زیرا این موضوع وهن مجلس است که این سخنان از تریبون مجلس پخش شود.

علی مطهری نایب رئیس دوم مجلس در پاسخ به تذکر پارسایی گفت: تذکر پژمان‌فر در روز گذشته این بود که اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر را واجب نمی‌داند در واقع یک نوع انکار ضروری دین است. وی حکم کلی را صادر کرد.

وی ادامه داد: می‌دانیم که حکم کلی انکار ضروری دین ارتداد است، البته به صورت کلی پژمان‌فر می‌خواست بگوید مقصودم آقای پارسایی نیست، لذا این حرف لوازمی دارد و آقای پژمان‌فر شما را متهم به ارتداد نکردند.

مطهری تصریح کرد: به نظر بنده توهین صریحی انجام نشده، اما شما هم که حرف خود را زده‌اید.

*پای هیئت نظارت هم به میان آمد

در این میان، پژمان‌فر نماینده مردم مشهد و کلات با گرفتن کتاب آئین‌نامه داخلی مجلس در دستش ایستاد و با فریاد زدن درخواست پاسخ به تذکر پارسایی را داشت که مطهری سعی کرد وی را منصرف سازد.

اما پژمانفر مصرانه خواهان پاسخ به سخنگوی فراکسیون امید شد و در نهایت مطهری از وی خواست بسیار کوتاه پاسخ دهد.

پژمان‌فر ضمن تقدیر و تشکر از نیروی انتظامی در پاسخ به پارسایی گفت: بنده دیروز در ارتباط با مطلبی که آقای پارسایی فرمودند به عنوان یک تذکر درباره برخورد یک نیروی انتظامی صورت گرفته مطرح کردم.

وی ادامه داد: بین نیروهای نظامی و انتظامی نباید پلیس خوب و بد درست کنیم و بگوییم از برخی نیروهای نظامی تشکر می‌کنیم و برخی دیگر را زیرسوال ببریم.

نماینده مردم مشهد و کلات تأکید کرد: در ارتباط با این موضوع پارسایی اعلام کرد که واجبی فدای یک مستحب شده است. آن چیزی که وی تعبیر کرده است، این است که امر به معروف و نهی از منکر یک مستحب بوده و برداشت شورای نظارت بر رفتار نمایندگان دقت کنند که این عبارتی بود که همه شنیدند، واجبی فدای مستحب شده است، اما مستحب همان امر به معروف و نهی از منکر بوده که نیروی انتظامی مکلف بوده آن را انجام دهد.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی اظهار کرد: بنده اعلام کردم اگر کسی بخواهد حکم را در دین تغییر دهد، خطاب به پارسایی گفتم شما که مجتهد نیستید و باید ببینید حکم چیست، امر به معروف و نهی از منکر واجب است و بسیاری از مسائل در زیرمجموعه آن قرار می‌گیرد.

*حرف غیرشرعی و غلط پارسایی

وی افزود: اینکه بخواهیم بگوییم این موضوع مستحب است اگر عالمانه و عامدانه بگوییم این کار را انجام دهد، در حقیقت انکار ضروری دین شده است و امر به معروف و نهی از منکر را واجب ندانسته است، حرف‌های پارسایی پوپولیستی است که آقایان در حوزه انتخابیه چنین و چنان، الحمدلله ما حریت داشته‌ایم و زیربار چنین حرف‌هایی نرفته و از دین دفاع کرده‌ایم ولو یک تعداد که در مقابل چنین حرف‌های پوپولیستی بخواهند بزنند.

پژمان‌فر بیان کرد: بنده انتظار دارم جلسه بررسی حرفی که پارسایی زده است و حرف غلط و غیرشرعی که وی زده است و دفاعی که بنده از امر به معروف و نهی از منکر کرده‌ام را بررسی کنند که آیا درست است کسی اینگونه صحبت کند؟

نماینده مردم مشهد و کلات عنوان کرد: بنده در جلسه روز گذشته چنین صحبتی خطاب به پارسایی نداشتم، اما وی یک حرفی کاملا غلط می‌زند و خواهش می‌کنم این موضوع بررسی شود، اصل هشتم قانون اساسی موضوع امر به معروف و نهی از منکر است و اگر آقای پارسایی نسبت به این واجبات توجه ندارد، حداقل به قانون اساسی توجه کند که وظیفه ما حراست از این قانون است.

مطهری هم در پاسخ به تذکر پژمان‌فر هم گفت: صحبت آقای پارسایی هم در واقع سهو لسان بود و سهوا چنین صحبتی کردند و وی نمی‌خواست فتوایی صادر کند.

شایان ذکر است؛ حدود ده روز پیش فیلمی در فضای مجازی با مضمون برخورد شدید نیروی انتظامی با دختری که شئونات اسلامی را رعایت نکرده و بدحجاب بود، منتشر شد که واکنش بسیاری از مسئولان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی را در پی داشت.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب مرتبط
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۳۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
باید با برخورد نرم با بی حجابی مقابله کرد
سیدحسن طباطبایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
درود بر نیروی انتظامی
ناشناس
|
Germany
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
باید یک فکر اساسی برای مقابله با بی حجابی بشه
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
باید فلسفه حجاب را متدکر شد . ماتو کشور اسلامی زندگی می کنیم والبته حجاب از صروریات دین اسلام است .
اشک هواحساسات نباید مانع اجرای قانون حجاب وعفاف شود . اشک مردان و زنانی را که از بی حجابی وابتذال جامعه به بی بندوباری وریختن ابرویشان منجر شده وخواهد شد را در هم ببینید .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
باید فلسفه حجاب را متدکر شد . ماتو کشور اسلامی زندگی می کنیم والبته حجاب از صروریات دین اسلام است .
اشک هواحساسات نباید مانع اجرای قانون حجاب وعفاف شود . اشک مردان و زنانی را که از بی حجابی وابتذال جامعه به بی بندوباری وریختن ابرویشان منجر شده وخواهد شد را در هم ببینید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
از گشت ارشاد تشکرمی کنیم وقتی خانواده ها برای حفظ بچه هااز حرضها کار ی نمی کند وجامعه دور از شئن اسلامی شده شما بگید چه کار باید کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
باید با هنجارشکنان برخورد شه تا بقیه تکرار نکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
باید حجاب رعایت بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
ناجا 40 روز نگذشته چندین شهید تقدیم نظام کرده است ناجا مظلوم واقع شده است یا مامور نباید برود یا اگر رفت باید برخورد کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
واقعا جای بسی تاسف داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۶
از ماست که بر ماست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
ان نماینده محترم که برای اشکهای ریخته این بی حجاب اینجوری میکنه بد نیست برای اشک کودکان و خانواده هایی که شب سر گرسنه بر زمین میگذارن هم بهم بریزه
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
در کشور فرانسه و عربستان نگاه کردن از روی خشم به چهره پلیس حبس دارد اما در ایران به راحتی در مقابل پلیس تمرد میکنند و انتظار اقدام متقابل و مقتدرانه ندارند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خوب اگه میدونید کار نیروی انتظامی اشتباه است.نماینده عزیز یه روز با گشت ارشاد برین گشت بزنین.بعد شما به جای مامور تذکر بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
دعوا چی مگه بچه هستین
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
پلیس نباید کاری کند که بهانه دست فتنه ها مثل من و تو و......بقیه بدهد تا بر اساس این مشکلات برنامه بسازند .دولتمندان باید تاکید کنند به ماموران در هر لباسی .طوری رفتار کنند تا بهانه برای سودمندی کسی نشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خانم محترم بد حجاب جای نمایش دادن توی خیابون نیست...بدون که تو هر روز این کار رو در فضای ازاد بدون هیچ ناراحتی انجام میدی و بهت هم برنمیخوره....کمی توجه لطفا
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خواهران و مادران کشورم کرامت و حجاب خود را حفظ کنید و ماموران زحمت کش هم با متانت با مردم رفتار می کنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خجالت دار .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باشه حالا دعوا نکنید
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باشه حالا دعوا نکنید
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باشه حالا دعوا نکنید
گل پر
|
United Arab Emirates
|
۲۱:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
چی بگم والا
ناشناس
|
United States
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
دست از این حواشی و دعواها بردارید به مشکلات مردم برسید
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
درودبرحافظان امنیت ننگ بربی حجاب
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
یک مشت بد پوشش ملت و مملکت را به مسخره گرفته اند -
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
نیروی انتظامی نماد اقتدار کشور است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
همین بی حجابها سبب شدن تاجوانها منحرف شوند
صفا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
نیروی انتظامی قانون برخورد با بی حجابی را اجرا می کند که نماینده های مجلس تصویب کردند وفقط وظیفشونو انجام میدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باز بر سر چی دعواشون شده ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
قانون قانونه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
درتمام کشورها چیزی به عنوان نظم عمومی وجود دارد وهرکشوری معیارهایی برای نظم عمومی دارد ومتفاوت می باشد با دیگر کشورها درکشور ما هم حجاب یکی ازمصادیق نظم عمومی واخلاق حسنه است.کسانی که بی حجابی میکنند نه تنها باعث جریحه دار شدن نظم عمومی واخلاق حسنه می شوند بلکه باعث منحرف شدن جوانان هم می شوند.امروزه یکی ازانحرافات اخلاقی همین بی حجابی بعضی از بانوان است .ارزش خودمان را بدانیم .شهدا فرمودند ؛خواهرم سرخی خونم رابه سیاهی چادرت امانت داده ام.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
سلام.نماینده شیراز فیلم راندیده .توکشورهای غربی که کسی حق نداردبه پلیس بلندحرف بزنددرایران دخترمزخرفی به پلیس توهین کرده حالااقایان ازاودفاع میکنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید اقتدار نیروی انتظامی حفظ بشود و جلوی هنجار شکنها و بد حجابها گرفته بشه
کیهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
درود بر نیروی انتظامی باید با اینا برخورد بشه
کیهان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
درود بر نیروی انتظامی باید با اینا برخورد بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
انشاالله خدا نیرو انتظامی و در راس آن سپاه پاسداران را حفظ کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید اقتدار نیروی انتظامی حفظ بشود و جلوی هنجار شکنها و بد حجابها گرفته بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
افرین به پلیس عزیز کشورم....خواهشا پیگیر خون شهیدان عزیز باشید..وقاطع عمل کنید
بختیاری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
نیروی انتظامی باید پر قدرت و با صلابت باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
نیروهای مسلح کشورم که بهترین ارمغانشان امنیت است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
من عاشق حجاب هستم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید بابی حجابی برخورد بشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید رفتار اصولی و انسانی هم میشه رفتار کرد. حسن خلق را از ائمه و اهل بیت یاد بگیریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
مملکت ما اسلامی هستش باید حجاب خانم های محترم رعایت بشه ، بنده بعنوان یک شهروند از مامور ی که با خانم بی حجاب برخورده کرده تشکر میکنم ، هیچکس نباید در برابر مامور بی احترامی کند ،آن خانم باید سوار ماشین نیروی انتظامی میشد ودریگان نیروی انتظامی حرفشو میزد اگه مقصر نبود از دست مامور شاکی میشد ،نه اینکه شروع به توهین و ناسزا کنه ،از سردار اشتری میخواهیم مامور تشویق کنه
زارعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
مملکت ما اسلامی هستش باید حجاب خانم های محترم رعایت بشه ، بنده بعنوان یک شهروند از مامور ی که با خانم بی حجاب برخورده کرده تشکر میکنم ، هیچکس نباید در برابر مامور بی احترامی کند ،آن خانم باید سوار ماشین نیروی انتظامی میشد ودریگان نیروی انتظامی حرفشو میزد اگه مقصر نبود از دست مامور شاکی میشد ،نه اینکه شروع به توهین و ناسزا کنه ،از سردار اشتری میخواهیم مامور تشویق کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اینجا کشور اسلامی مردم از مسلمان تا غیر مسلمان باید حدود شرعی کشور مسلمان را رعایت کنند آقای پارسایی به نحوی اقتدار پلیس و رعایت حدود شرعی زیر سوال برده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
لعنت به بى حجاب
م ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
سلام با تشکر از برادران نیرویی انتظامی که برای امنیت این کشور زحمت میکشند وباید شدیدتر از این برخورد بشود پلیس خیلی دارد مدارا میکند ونمایندگان محترم برسند به داد مردم و برای جلوگیری از بیکاری جوانان عزیز این کشور
پاسخ ها
ناشناس
| Germany |
۱۵:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
درود بر نیروی انتظامی
م ع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
سلام با تشکر از برادران نیرویی انتظامی که برای امنیت این کشور زحمت میکشند وباید شدیدتر از این برخورد بشود پلیس خیلی دارد مدارا میکند ونمایندگان محترم برسند به داد مردم و برای جلوگیری از بیکاری جوانان عزیز این کشور
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خیلی هم کار خوبی می کنند با بی حجابها و بد حجابها برخورد می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خیلی هم کار خوبی می کنند با بی حجابها و بد حجابها برخورد می کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
درود بر نیروی انتظامی - دستمریزاد- کار خوبی میکنن- باید با بی قانونی- بی حجابی - هنجار شکنی چه بزرگ چه کوچیک اشد مجازات و برخورد را داشته باشند-
arb
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
هر کسی تخلفی کرد باید طبق قانون باهاش برخورد بشه،مردم عادی وغیره ..
قانون باید برای همه یکسان باشه.
پژمان تورک
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اقانیروی انتظامـی خـــــــــیـلیم کارخوبی کرده .

توازدواجم ازگذشتشون بپرسی میگن گذشته هرکسی بخودش ربط داره ...
ینی مردم چندین میلیون خرج عروسی میکنن تابایک نا نجیب برن زیر یه سقف اره؟!!!!
بعدم میگن چرا امار ازدواج پایینه ...
اقا لطفا جلوی حرج و مرج وبگیرید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید جلوی تمام این رفتارهای جنجالی گرفته بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
کاش نمایندگان شیراز این قدر که به فکر مسائل حاشیه ای بودند کمی هم به فکر مشکلات شهر بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
کاش نمایندگان شیراز این قدر که به فکر مسائل حاشیه ای بودند کمی هم به فکر مشکلات شهر بودند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
از نیروی انتظامی تشکر میکنیم ،قانون حجاب باید در اجتماع رعایت بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
قانون حجاب باید در اجتماع رعایت بشود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خدا یا جوانان ما را به راه راست هدایت کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
فرق موی سر زن با دم برخی از حیوانات در چیست . خانمها باید توجه داشته باشند که خداوند به موی سر زن حرمت قائل شده . وگر نه ..............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
نیروی انتظامی باید جلوی بی حجاب را بگیرد
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
افرین به پلیس عزیز کشورم....خواهشا پیگیر خون شهیدان عزیز باشید..وقاطع عمل کنید.....اگر پلیس وسپاه و ارتش وبسیج نباشند....ایا امنیتی هست......حقوق شهروندی از اسمش پیداست!برای شهروند وانسان هست.،کسی که مطیع قانون هست.وهنجار شکن نیست...پلیس ما بهترین پلیس است.....مردمیست..کافیست پلیس امریکا را را تماشا کنید...که دها گلوله بسمت مظنون ونوجوان بدون سلاح شلیک می کند؟؟؟؟؟؟!!!!!پس....واقعگرا باشیم...پاینده باشند....نیروهای مسلح کشورم که بهترین ارمغانشان امنیت است........
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
با کسی که با روحیه جامعه بازی در می آورد و بی ادبی می کند باید با قاطعیت بیشتر برخورد کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
جلوی حقوق نجومی بگیران واختلاسگرا گرفته بشه هرچه زودتر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
بعضی آدمها چقدر بی رگ هستند .یباید حجاب را رعایت کرد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
بعضی از مردم هم اصلا رعایت مسائل اجتماعی و قوانین را ندارند پلیس باید اقتدار داشته باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
یکی می خواهد به جهنم برود برود . اما قانون به کسی اجازه نمی دهد که دیگران را به جهنم ببرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
یکی می خواهد به جهنم برود برود . اما قانون به کسی اجازه نمی دهد که دیگران را به جهنم ببرد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
بهشت رفتن یا جهنم رفتن دست خود آدمها است در حریم خصوصی .اما در اجتماع قانون این اجازه را به کسی نمی دهد
Reza
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
مو که اصلا تحریک کننده نیست !!؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
تو حرف نزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
توی یک کشور بی دین هم که زندگی بکنی باید تابع قانون باشی در ایران هرکس می خواهد زندگی کند باید قانون حجاب را رعایت کند هرچند هر دینی داشته باشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید رضایت خداوند را در نظر گرفت نه رضایت بنده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
آقای پارسایی اگرشماها در مجلس تذکر درست می دادی الان وضع جامعه ما این نبود که خانمها با لباس نازک غواصی توی اجتماع ظاهر شوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
یکی بی حجابی میکنه،یکی فیلم میگیره،یکی از حجاب اجباری حرف میزنه،یکی میاد تو مجلس کسی که چند تا جرم رو باهم انجام داده ودست پلیس رو هم شکونده دفاع میکنه ،کاملا واضح هست که موضوع سازمان دهی شده هستش
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
واسه من جالبه که هر وقت آقای لاریجانی نیست تو مجلس دعوا میشه ؟؟؟
واقعا چرا ؟؟؟ یعنی بدون مدیریت ایشون نمیشه نظم رو کنترل کرد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باید اقتدار نیروی انتظامی حفظ بشود و جلوی هنجار شکنها و بد حجابها گرفته بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
هرکسی مسول بهشت و جهنمه خودشه. یکی میخواد آزاد بگرده به ما چه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
برادر من هر جایی و مکانی چارچوب خودش را دارد. شما جلوی پدر و مادرت پایت را دراز می کنی!؟!؟!؟!؟!؟!
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اینم شد حرف اخه
داود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
واقعا از کله ادم دوتا شاخ در میاد ،بی حجابی کرده،به پلیس توهین کرده،زده دست پلیس روشکونده،خدا میدونه باعث چند تا طلاق شده ،چند تا زن بیچاره رو از چشم شوهر انداخته ،چنده تا دختر رو تشویق به بی حجابی کرده ،دل چند تا مادر شهید رو شکونده،وهزاران گناه وجنایت دیگه،تازه نماینده اصلاح طلب میگه باید ازش دلجویی بشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
یعنی انقدر نماینده ها بیکار شدن که هر هفته سر یک موضوع باهم بحث و جدل می کنن
به خدا اگر هر کسی به کار خودش برسه و وظیفه ش رو درست انجام بده کشور میشه گلستون
اگه قانون واسه پلیس تعریف کرده که چه بکنه و چه نکنه دیگه این همه بحث بین نماینده و وزیر چیه میبینید مشکل داره کار پلیس یا از اخلاقشه اخراج بشه یا مشکل از قانونه اصلاح بشه
دیگه دعوای شماها سر چیه ؟؟؟
پاسخ ها
علی
| United Arab Emirates |
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
شغل پردآمدی پیشنهاد میکنم توهم مدرک تحصیلی چون فوق لیسانس یا دکتری بگیر برو مجلس ..
ایراندوست
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
یک روز دیگه از وقت ملت توسط مجلسیان تلف شد،،،،،(گوش اگر گوش تو ناله اگه ناله من. آنچه به جایی نرسد فریاد است)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
من با حجاب خیلی موافق نیستم اما میگم باید به قانون احترام گذاشت همونجوری که بقیه کشورها احترام میذارن
دقیقا برعکس ایران اگر خانمی در کشور فرانسه با حجاب بره بیرون باید بره دادگاه و از تحصیل محروم میشه
بهداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
ظاهرا به سیاه نمایی عادت کردیم ما و مقصر اصلی سیستم آموزشی ماست که احترام به قوانین رو به ما یاد نداده وگرنه قانون برای انسانهاست وگرنه جهان میشه جنگل و همه میخوان همدیگرو بدرن
کمی واقع بین باشیم ببینیم کیا دارن در این مورد برامون دلسوزی میکنن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
گشت ارشاد رفتارش واقعا مناسب هست ،ومن تشکر میکنم.
این موضوع استثنا هست حق داشت مامور گشت چون،اون بی حجاب وهتاک ،حرمت شکنی میکنه هر کس که باشد ناراحت و عکس العمل نشان خواهم داد.
درود بر نیروی انتظامی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
کشور زیر بار گرانی و فقر و بیکاری کمرش داره میشکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
من فیلمی دیدم که یک دختر بی حجاب بود ،توهین کرد به یک زن مامور ،منم اگر بودم با زور سوار ماشینش میکردم

اون پلیس باید دلجویی بشه ازش وشاکی بشه از اون حرمت شکن به جرم توهین به مامور قانون .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
از فاطمه اینگونه خطاب است ارزنده ترین زینت زن حفظ حجابست
علی
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اینجا کشور اسلامی مردم از مسلمان تا غیر مسلمان باید حدود شرعی کشور مسلمان را رعایت کنند
علی
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اینجا کشور اسلامی مردم از مسلمان تا غیر مسلمان باید حدود شرعی کشور مسلمان را رعایت کنند
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
درود، درود بر نیرو توانمند نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران،
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
همه باید به قوانین و عرف جامعه احترام بذاریم
علی
|
United Arab Emirates
|
۱۳:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اینجا کشور اسلامی مردم از مسلمان تا غیر مسلمان باید حدود شرعی کشور مسلمان را رعایت کنند آقای پارسایی به نحوی اقتدار پلیس و رعایت حدود شرعی زیر سوال برده اند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اینکه روزی رزمنده بودیدبه جای خودملاک حال فعلی شماست ضمن اینکه درموردموضوعی که صحبت می کنیدبایدتخصص داشته باشید نماینده ای که تخصص اقتصادی داردبایددرهمان موردسخن بگویدهرنماینده ای درتخصص خودبایداظهارنظرکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
جلوی اختلاسگرا رو هرچه زودتر بگیرید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خانم ها توی ماشین راحت کشف حجاب می کند یا در خیابان . . چرا تذکر نمی دهید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اخ به تو چه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
بعضی از مردم هم اصلا رعایت مسائل اجتماعی و قوانین را ندارند پلیس باید اقتدار داشته باشد در پناه قانون درود بر سربازان و نیروهای نظامی و امنیتی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
ما در کشور خور یسری عرف و قوانین داریم که باید ان را رعایت کنیم حالا چه در خیابان، تاکسی، ماشین شخصی و...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
شما اظهار نظر نکن
انصاف
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باسلام.واقعا چرا با بد حجابی امنیت روانی مجردها و حتی متاهل هارا ازبین می بریم و موجب متلاشی شدن بنیاد خانواده که یکی از مقدس ترین بنیادها در دین اسلام هست می شویم
همه ما در قبال امر به معروف و نهی از منکر دوواجب مهم الهی مسئولیم
پاسخ ها
a
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
اتفاقا ما خانمها شما آقایان را می بینیم
لطفا روسری سر کنید
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
همه باید به قوانین و عرف جامعه احترام بذاریم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
حق دارید شما
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
خانم ها توی ماشین راحت کشف حجاب می کند یا در خیابان . . چرا تذکر نمی دهید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
بعضی از مردم هم اصلا رعایت مسائل اجتماعی و قوانین را ندارند پلیس باید اقتدار داشته باشد در پناه قانون درود بر سربازان و نیروهای نظامی و امنیتی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
پلیس از نظر فناوری در سطح بسیار خوبی است
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر