کد خبر: ۶۵۱۶۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
نورانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

یک مقام مسئول با اشاره به سهم 25 درصدی تولیدکنندگان کشاورزی و صنایع جانبی در اشتغالزایی ،حمایت از این بخش را یک ضرورت دانست.

سهم 25 درصدی بخش کشاورزی در اشتغالزایی/مسئولان از صادرات حمایت کنندرضا نورانی رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه بخش کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد، اظهار کرد: با توجه به آنکه 25 درصد سهم اشتغال در کشور مربوط به تولیدکنندگان کشاورزی و صنایع جانبی است و در صادرات آمار و ارقام خوبی داریم؛ بنابراین حمایت از کشاورزان و بخش کشاورزی یک ضرورت به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه مجموع تولید محصولات کشاورزی در کشور 127 میلیون تن بوده است، افزود: براساس آخرین آمار فائو، 30 تا 35 درصد این میزان تولید تبدیل به ضایعات می شود درحالیکه این میزان تامین کننده غذای 8 تا 9 میلیون نفر است که در صورت صادرات خام و فرآوری شده این محصولات در صنایع تبدیلی می توان ارزآوری مناسبی برای کشور داشت.

نورانی با اشاره به چالش های پیش روی صادرات بیان کرد: زمانی که دولت یک شبِ تصمیماتی مبنی بر واردات کالا با دلار 4200 تومانی اتخاذ می کند،باید اذعان کرد که رویکرد دولت بیشتر حمایت از تولید کننده خارجی و واردات است.

رئیس اتحادیه ملی محصولات کشاورزی با بیان اینکه صادرات مکمل تولید است و پتانسیل بالایی در تولید محصولات کشاورزی داریم ،گفت: از نظر طعم و استانداردسازی در بسته بندی قابل رقابت هستیم؛بنابراین امضای پروتکل های دوجانبه امری ضروری به شمار می رود.

انتهای پیام/

سیاست ارزی جدید دولت حمایت از واردات است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر