کد خبر: ۶۵۳۱۰۹۴
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

حجت الاسلام والمسلمین حائری زاده با اشاره به روایت‌های مختلف قرآنی از خودبزرگ بینی و تکبرورزیدن آدم‌ها می‌گوید.

تمام سرمایه انسان‌ها خداست/ مشکل آدم‌ها از تکبرورزیدن شروع می‌شودحجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حائری زاده سخنران و کارشناس علوم قرآنی در گفتگو با خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: در قرآن به چند نفر اشاره شده است که با کبر و غرور ابراز وجود می‌کردند، ولی همه آن‌ها نابود شدند، جزء خدای متعال. اولین کسی که مغرور شد ابلیس بود که بر اشرف بودن انسان سجده نکرد و مشاهده کردید که در دست روزگار چگونه خداوند آن را از بهشت راند. دومین کسی متکبر گشت، فرعون بود که سوار بر مرکب قدرت شد. به همین دلیل باید حواسمان باشد که خیلی‌ها تشنه قدرت هستند اما به جایی نخواهند رسید.

وی در ادمه بیان کرد: همچنین سومین نفری که بر قدرت خودش تکیه زد، قارون بود که درباره آن در سوره قصص آمده است. البته همه آن‌ها از بین رفتند و دیگر نام و روشی هم در تاریخ به جا نگذاشتند.

تمام سرمایه انسان‌ها خداست/ مشکل آدم‌ها از تکبرورزیدن شروع می‌شود
این کارشناس علوم قرآنی اظهار کرد: همیشه مشکل آدم‌ها از جایی شروع می‌شود که فکر می‌کند شخصیت بزرگی برای خودشان دارند، اما این منبر و جایگاه شخصیت من نیست. ما هیچ چیز نیستیم و همه سرمایه ما خداست. انشالله که آدم‌ها به هرجایی که می‌رسند یادشان باشد هیچ نیستند و خداوند نگهدار آن‌ها باشند.
 

*از طریق جستجوگر گوگل(https://www.google.com/)همه مطالب درباره ماه رمضان را پیدا کنید. ( اینجا کلیک کنید)


انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر