کد خبر: ۶۵۳۴۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۴

بیش از ۱۰۲ هزار خدمت در بخش اورژانس و درمانگاه عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد انجام شده است.

بیمارستان امام خمینی (ره) پیشرو در ارائه خدماتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛   مرزنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان مهاباد گفت: درسال 96 بیش از 182 هزار مراجعه به بخش اورژانس و درمانگاه عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان شده است، که از این تعداد بیش از 156 هزار از مراجعین در بخش درمانگاه اورژانس پذیرش و ویزیت شده اند و حدود 26 هزار از مراجعین نیز به صورت اورژانسی پذیرش شده اند و برای آن ها توسط پزشک متخصص طب اورژانس پرونده تحت نظر تشکیل شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

 مرزنگ افزود:بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد در طول این مدت به طور متوسط روزانه پذیرای بیش از 500 نفر بیمار بوده و برای بیماران خدمات درمانی از جمله ویزیت پزشک،سرم تراپی ،نوارقلب ،پانسمان ، بخیه و ... ارائه شده است.

وی گفت: فضای قبلی بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد دارای مساحت زیربنای 533 متر مربع و 11 تخت تریاژ بود که این فضای جوابگوی نیاز های مراجعین عزیز نبود و در اکثر مواقع با افزایش تعداد تخت ها به صورت غیر استاندارد بیماران اورژانسی مداوا می شدند

وی ضمن تشکر از رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: در راستای طرح تحول سلامت و با پیگیری های صورت گرفته مجوز ساخت بخش اورژانس با متراژ حدود 2 هزار متر مربع از وزارت متبوع گرفته شد و هم اکنون فاز اول آن با بیش از 30 تخت تریاژ و تحت نظر به اتمام رسیده و فازدوم در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.

وی افزود: در طول این مدت بیش از 102 هزار خدمت در بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد انجام گرفته که بیش از 25 درصد این خدمات شامل نوار قلب و بیش از 35 درصد خدمات شامل سرم تراپی و تزریقات و سایر خدمات دیگر در این بخش بوده است.

شایان ذکر است در حال حاضر بخش اورژانس بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد دارای 3 نفر پزشک متخصص طب اورژانس،8 نفر پزشک عمومی،بیش از 50 نفر پرستار، 13 نفر منشی ،12 نیروی خدمات پشتیبانی می باشد که در 24 ساعت شبانه روز به بیماران و مراجعین خدمات درمانی ارائه می دهند.

انتهای پیام/ب

بیش از ۱۰۲ هزار خدمت در بخش اورژانس و درمانگاه عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) مهاباد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر