کد خبر: ۶۵۳۴۸۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۰

جلیل غفاری رئیس اتحادیه صحافان پیشنهادی در خصوص قیمت کاغذ برای بهبود وضعیت کاغذ و نشر کشور ارائه کرد.

تاثیر قرار گرفتن کاغذ در لیست کالاهای اساسی بر قیمت ان چیست؟

جلیل غفاری رئیس اتحادیه صحافان در گفتگو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛در خصوص قرار گرفتن کاغذ در لیست کالاهای اساسی و تاثیر بر قیمت آن گفت: اگر کاغذ در لیست کالاهای اساسی قرار نگیرد و محاسبه قیمت خرید آن با دلار 4200 تومانی عملیاتی نشود نمی توان تاثیر این طرح را بر قیمت کاغذ مشاهده کرد.

وی بابیان اینکه این طرح باید به طور صد در صد اجرایی شود، گفت: باید چند تاجر گشایش اعتبار داشته باشند تا نتیجه آن بر قیمت کاغذ دیده شود چرا که  این کار بر قیمت کاغذ تاثیر می گذارد.

وی با بیان اینکه خریداری کاغذ با دلار 4200 تومان تا دلار شش هزار و خورده ای متفاوت است و این مقدار اختلاف قیمت هم تاثیر زیادی روی قیمت کاغذ می گذارد، ادامه داد: هم اکنون وضعیت کسب و کار تمام اصناف ضعیف است، اگر کاغذ با نرخ 4200 تومان به وسیله تاجر خریداری شود کسب و کار در زمینه چاپ و نشر تغییر می کند.

رئیس اتحادیه صحافان با اشاره به وضعیت ما در زمینه تولید کاغذ تحریر بیان کرد: قدرت تولید کاغذ را در بخش کاغذ تحریر در کشور نداریم و فکر نمی کنم کارخانه های تولید کاغذ بتوانند کاغذ تحریر تولید کنند البته  وضعیت ما در زمینه کاغذ روزنامه متفاوت است و دو تا سه کارخانه وجود دارند که در زمینه تولید کاغذ روزنامه به ما کمک می کنند.

انتهای پیام/

اظهار نظر رئیس اتحادیه صحافان درباره قیمت کاغذ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر