کد خبر: ۶۵۳۴۹۵۹
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳

 رئیس هیئت‌ مدیره اتحادیه مرغداران استان یزد گفت: بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به بسیاری از واحد‌های تولیدی تخم‌مرغ آسیب‌ زده است.

به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد؛ رئیس هیئت‌ مدیره اتحادیه مرغداران تخم‌گذار استان یزد گفت: با اشاره به اینکه بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به بسیاری از واحد‌های تولیدی تخم مرغ آسیب‌زده است گفت: تولید تخم‌مرغ در کشور ۳۰ درصد کاهش‌یافته است.

حسین کارکن با اشاره به کاهش تولید تخم‌مرغ در کشور افزود: قیمت عمده‌فروشی تخم‌مرغ در یزد شش هزار و ۸۵۰ تومان و برای مصرف‌کننده هفت هزار و ۷۵۰ تومان است.

وی ادامه داد:هرساله در ماه مبارک رمضان کاهش قیمت داشته‌ایم، البته در سال جاری با توجه به کمبود تخم‌مرغ، قیمت تخم‌مرغ قابل پیش‌بینی نیست.

وی قیمت شانه تخم‌مرغ دو کیلویی برای عمده‌فروش را ۱۴ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: شانه دو کیلویی تخم‌مرغ برای مصرف‌کننده بین ۱۵ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار و ۷۰۰ تومان است.

در استان یزد نیز براثرشیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان  ۶۰۰ هزار مرغ معدوم شده است که همین موضوع سبب شده است تولید این محصول در استان یزد از ۵۰ تن در روز به ۲۵ تا ۳۰ تن برسد.

انتهای پیام/ی

آسیب بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به واحد‌های تولیدی تخم مرغ

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر