کد خبر: ۶۵۳۶۲۸۲
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۷
در جلسه ستاد تسهیلات زائرین قم مطرح شد؛

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم گفت:باید بودجه‌ای برای سالگرد امام راحل در بودجه‌های عمومی استان اختصاص یابد.

انتقاد از بودجه اندک در مراسم مذهبی و ملی/پیش بینی حضور 50 هزار قمی در سالگرد ارتحال امام راحلبه گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛جلسه ستاد تسهیلات زائران ظهر امروز با حضور  عالی پور ،معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم،  سیار ،فرماندار قم، حسینی کاشانی ،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، اسکندری، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مدیران دستگاه‌های مختلف استان در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

معاون هماهنگی امور زائرین استانداری قم در این جلسه با تأکید بر ضرورت هماهنگی بین دستگاه‌های استانی برای برگزاری باشکوه مراسم 14 و 15 خرداد خاطرنشان کرد: تمام کمیته‌ها باید جلسات خود را بر حول محور مراسم رحلت امام  تشکیل دهند.

یونس عالی پور بیان کرد: باید بابیان حساسیت شرایط منطقه‌ای مردم را برای حضور در مراسم رحلت امام خمینی(ره) ترغیب کرد و برای استانی که بیش از یک‌میلیون نفر جمعیت دارد حضور 45 هزارنفری در مراسم رحلت امام رقم زیادی نیست.

وی با اشاره به اهمیت اقدامات فرهنگی در سالگرد ارتحال امام راحل تأکید کرد: باید بودجه‌ سالگرد ارتحال امام راحل در بودجه‌های عمومی استان در نظر گرفته شود و در سال‌های آینده دیگر مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت، پیش‌بینی می‌شود بالغ‌بر 50 هزار نفر از مردم قم در سالگرد ارتحال امام راحل حضور پیدا کنند.

در این جلسه، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم اظهار کرد: جلسه کمیته فرهنگی استان قم هفته آینده برای آمادگی استان برای حضور در مرقد امام راحل انجام شود تا از این طریق هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

 حسینی کاشانی با انتقاد از نبود بودجه‌های فرهنگی سالگرد رحلت امام راحل تأکید کرد: متأسفانه علی‌رغم تمام شعارهایی که در زمینهٔ اهمیت کارهای فرهنگی صورت می‌گیرد اما در عمل بودجه و هزینه‌ای اختصاص داده نمی‌شود.

وی با اشاره به تعامل دستگاه‌های مختلف استان در برگزاری باشکوه مراسم سالگرد رحلت امام تأکید کرد: بودجه‌های فرهنگی دستگاه‌های مختلف استانی کفاف هزینه‌ها و اقدامات فرهنگی در مراسمی مانند رحلت امام راحل نمی‌دهد اما تمام دستگاه‌های نهایت تلاش خود را خواهند کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی  قم با اشاره به اهمیت مباحث فرهنگی تصریح کرد: سازمان برنامه‌وبودجه استان باید بودجه‌های ویژه‌ای را در ابتدای سال برای مراسم‌های مهم و بزرگ ملی و مذهبی اختصاص دهد.

میرهادی با اشاره به اقدامات شهرداری قم برای آماده‌سازی شهر در مناسبت‌های پیش رو تصریح کرد: آماده‌سازی مسیر راهپیمایی روز جهانی قدس، آماده‌سازی محیطی و سیاه‌پوش کردن سطح شهر ازجمله محورهای فعالیت شهرداری قم در روزهای آتی است.

وی با تأکید بر اقدامات صورت گرفته برای برگزاری باشکوه مراسم سالگرد امام راحل گفت: آماده‌سازی پارکینگ‌های سطح شهر و در سطح پارک‌سوارها، ایمنی پارک‌سوارها و افزایش ایمنی مسیر قم -تهران با حضور نیروهای آتش‌نشانی از محورهای فعالیت شهرداری در این مراسم بزرگ است.

مدیرکل نظارت و هماهنگی امور خدمات شهری و محیط‌زیست شهرداری قم ادامه داد: در بوستان سطح شهر قم مکان‌هایی برای اسکان موقت مسافران در نظر گرفته‌شده و تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم  در ادامه این جلسه، با اشاره به ادامه مباحث نظارتی در مناسبت‌های 14 و 15 خرداد تأکید کرد:در ایام 14 خرداد نظارت و بازرسی‌های ویژه‌ای برای جلوگیری از اجحاف حقوق مردم انجام می‌شود.

 محمدی چهر ادامه داد: بسیاری از مردم قم به‌صورت شخصی در مراسم رحلت امام(ره) شرکت می‌کنند اما مجموعه استان آمادگی لازم برای ارائه خدمات‌رسانی دارد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم عنوان کرد: اصناف مختلف برای حضور در این مراسم آمادگی لازم رادارند و اطلاع‌رسانی‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

انتهای پیام/ش

برگزاری جلسه ستاد تسهیلات زائران قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر