کد خبر: ۶۵۳۶۳۳۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۵۷

سرپرست سازمان زیباسازی شهر اصفهان از نصب تندیس سلمان فارسی از صحابه درخشان رسول اکرم(ص) و سردیس شهید حسن غازی، فرمانده گردان توپخانه دفاع مقدس طی هفته های آتی در شهر اصفهان خبرداد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،مهندس حسن موذنی با بیان اینکه سلمان فارسی از صحابه ایرانی رسول مکرم اسلام (ص) بوده و پیامبر اسلام او را از اهل بیت خوانده و مورد اکرام عموم مسلمانان است، افزود: با توجه به قول مشهور درخصوص تولد و زندگی سلمان فارسی در شهر اصفهان و نقش ویژه این صحابه پیامبر اکرم(ص) در مسلمان شدن مردم ایران، تندیس این یار گرانقدر نبی مکرم اسلام به زودی در شهر اصفهان نصب خواهد شد.

وی  با بیان اینکه اجرای این دو طرح در هیئت مدیره سازمان زیباسازی به تصویب رسیده است، تصریح کرد: مراحل الگوسازی تندیس سلمان فارسی به اتمام رسیده است و پس از تکمیل مراحل تولید اثر، تندیس ذکر شده با ارتفاعی حدود سه متر در شهر اصفهان جانمایی و نصب خواهد شد.

سرپرست سازمان زیباسازی شهر اصفهان، سردیس شهید حسن غازی از فرماندهان جاویدالاثر سالهای دفاع مقدس را اثر دیگری برشمرد که مراحل الگو سازی آن به اتمام رسیده است و پس از تکمیل مراحل ریخته گری و برنزریزی، در شهر اصفهان جانمایی و نصب خواهد شد.

موذنی اندازه این سردیس را یک و نیم برابر اندازه واقعی ذکروخاطرنشان کرد: این اثر به همت سازمان زیباسازی شهر اصفهان و با همکاری بخش خصوصی و فرماندهان توپخانه 15 خرداد در دوران دفاع مقدس، تهیه و به زودی در شهر نصب خواهد شد.

 

انتهای پیام /م

نصب تندیس سلمان فارسی و سردیس شهید حسن غازی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر