کد خبر: ۶۵۳۶۴۵۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۰:۲۸

مربی تیم فوتبال سایپا تهران گفت: کی روش اقدام‌های بزرگی در فوتبال ایران انجام داده است و همین عملکرد تمدید قراردادش را توجیه می‌کند.

ابراهیم صادقی در گفت و گو با خبرنگار فوتبال و فوتسال گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جواندرباره برگزاری دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل ازبکستان بیان کرد: مردم صرف نظر از هر نتیجه ای امیدوارند تیم ملی در جام جهانی بازی های خوبی انجام دهد. ایران در گروه بسیار سختی قرار دارد اما تقابل با اسپانیا و پرتغال هیجان انگیز است. کادرفنی سعی می کند در مسیر آماده سازی برای جام جهانی بهترین شرایط را در نظر بگیرد و بازی های دوستانه خوبی برگزار کند.

منطقی نبود تیم ملی در نخستین بازی تدارکاتی اش با تیم قدرتمندی بازی کند

او ادامه داد: تمام بازی های تدارکاتی به آماده سازی بازیکنان کمک می کند و کی روش هم شناخت بیشتری از بازیکنانش به دست می آورد. ازبکستان نخستین حریف ما در مرحله نهایی آماده سازی است و معمولا برنامه کادر فنی تیم ها اینگونه است که در چنین بازی هایی به تیم فشار زیادی وارد نشود‌. بازیکنان حاضر در لیگ قهرمانان آسیا و لژیونرها به تازگی به تمرینات اضافه شده اند و منطقی نیست که کی روش تیمش را در نخستین بازی به مصاف تیمی درجه یک بفرستد. با این وجود این بازی ساده به تیم ملی کمک زیادی می کند.

یونان و ترکیه از تیم های سطح بالای جهان هستند و بازی با آنها تیم ملی را در مسیر جام جهانی قرار می دهد

صادقی با اشاره به بازی های تدارکاتی بعدی تیم ملی برابر ترکیه و یونان اظهار داشت: ترکیه و یونان از تیم های مطرح فوتبال اروپا محسوب می شوند که سابقه سومی جام جهانی و قهرمانی اروپا را در کارنامه دارند. هرچند این تیم به جام جهانی ۲۰۱۸ صعود نکرده اند اما تقابل با ترکیه و یونان که در جهان سطح بالایی دارند تیم ملی را بیشتر در مسیر حضور در جام جهانی قرار می دهد.

باید شرایط تیم های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا را درک کرد

مربی تیم فوتبال سایپا تهران درمورد اظهارات کی روش مبنی بر درک نشدن اهمیت جام جهانی بین مردم، مسئولان و رسانه های ایرانی گفت: در سال های اخیر از تیم ملی به خوبی حمایت شده و بهترین امکانات در اختیار آن قرار گرفته است. شاید تیم های امید، جوانان، نوجوانان، فوتبال ساحلی، فوتسال و بانوان از لحاظ امکانات نزدیک تیم ملی بزرگسالان هم نباشند. در طول فصل هر بار مربیان تمام تیم های ملی نیاز به بازیکن داشتند، کادرفنی سایپا بازیکنانش را در اختیار آنها قرار داد اما باید شرایط تیم هایی که در لیگ قهرمانان آسیا بودند هم درک کرد‌.

صادقی: عملکرد کی روش تمدید قرارداد او را توجیه می‌کند/ بیت آشور سورپرایز فهرست کی روش بود

بی انصافی بود اگر در اوج بازی های لیگ قهرمانان بازیکنان تیم ها را از آنها می گرفتیم

او ادامه داد: اینکه بخواهیم بازیکنان استقلال، پرسپولیس و ذوب آهن در اوج بازی های لیگ قهرمانان بازی هایشان را در اختیار تیم ملی قرار بدهند بی انصافی است. فوتبال اصول و قوانینی دارد. چگونه پرسپولیس می توانست در بازی مهمی مانند الجزیره در لیگ قهرمانان آسیا از ملی پوشانش چشم پوشی کند. استقلال و ذوب آهن هم همین وضعیت را دارند و برای حضور در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان زحمت کشیده اند‌.

قرار گرفتن ۲ تیم ایرانی بین هشتم تیم برتر آسیا برای فوتبال ایران افتخار است

صادقی افزود: اطلاعات ما نسبت به فوتبال اروپا محدود است اما آیا تیم هایی مانند بارسلونا و رئال مادرید در اوج مسابقات بازیکنانشان را به تیم ملی اسپانیا می دهند؟ باشگاه ها در طول فصل تعامل خوبی با تیم ملی داشتند اما در همین یک مورد لیگ قهرمانان باید به آنها حق داد و به برنامه ریزی AFC ایراد گرفت. هواداران استقلال و پرسپولیس دوست داشتند تیمهایشان در آسیا نتیجه بگیرد و از طرفی قرار گرفتن ۲ تیم ایرانی بین هشت تیم برتر آسیا برای فوتبال ایران افتخار است‌.

کی روش می داند نتایج تیم ملی در جام جهانی برای تمدید قراردادش تاثیرگذار است

هافبک اسبق تیم ملی فوتبال ایران درمورد اینکه به نظر می رسد کی روش هم در آستانه جام جهانی شادابی قبلی را ندارد، گفت: به هر حال کی روش مربی حرفه ای است و می داند نتایج و عملکرد تیم ملی در جام جهانی اهمیت زیادی در راه ادامه همکاری اش دارد. هرچند در جام جهانی ۲۰۱۴ از گروهمان صعود نکردیم اما عملکرد تیم ملی منجر به رضایت مردم و تمدید قرارداد کی روش شد.

برنامه آماده سازی تیم ملی و تمدید نشدن قرارداد کی روش در شاداب نبودن او دخیل است

او افزود: این مربی پرتغالی در سال های اخیر اعتبار زیادی به فوتبال ایران داده است. در کنار ۲ دوره صعود به جام جهانی تغییر نسل تیم ملی و هفت سال حضور ایران در صدر رنکینگ آسیا از اقدام های مثبت کی روش بوده است اما شاید دلیل شاداب نبودن کی روش اینست که او بازیکنان را در زمان مدنظرش در اختیار نگرفت و اکنون نگران آماده سازی تیم ملی است. از طرفی شاید تمدید نشدن قراردادش هم در این امر دخیل باشد. با این وجود امیدوارم او باز هم برای فوتبال ایران در جام جهانی کسب اعتبار کند.

صادقی: عملکرد کی روش تمدید قرارداد او را توجیه می کند/ بیت آشور سورپرایز فهرست کی روش بود

عملکرد کی روش توجیه کننده تمدید قراردادش است

صادقی درباره بحث تمدید قرارداد کارلوس کی روش پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گفت: تمدید قرارداد موارد مختلفی دارد و باید شرایط طرفین از هر لحاظ به ویژه مسائل مالی مناسب باشد. با این حال جدا از برخی حواشی و مصاحبه های ناراحت کننده کی روش برای جامعه فوتبال ایران، این مربی اقدام های موثری انجام داده است که تمدید قراردادش را برای فدراسیون توجیه می کند. البته باید تمام جوانب درنظر گرفته شود.

اظهارات کی روش و قلعه نویی علیه هم برای مردم ناراحت کننده است

او درباره اظهارات اخیر کارلوس کی روش و امیرقلعه نویی گفت: فکر می کنم اینگونه مصاحبه ها خوب نیست. همیشه دوست داشته ام درباره همکارانم در فضای احترام یاد شود. صحبت های طرفین برای مردم ناراحت کننده است و زیبا نیست که کی روش و قلعه نویی در آستانه جام جهانی سمت مطرح کردن چنین مسائلی بروند.

صادقی: عملکرد کی روش تمدید قرارداد او را توجیه می کند/ بیت آشور سورپرایز فهرست کی روش بود

تمام مسائل مربوط به اسپانیا و پرتغال از نقاط قوت است

صادقی با اشاره به هم گروهی های ایران در جام جهانی گفت: بیش از اینکه مردم از تیم ملی انتظار کسب نتیجه برابر اسپانیا و پرتغال را داشته باشند تقابل با ستارگان این تیم ها برای مردم و حتی بازیکنان تیم ملی لذت بخش است. ریز به ریز مسائل مربوط به اسپانیا و پرتغال، نقطه قوت است و نمی توان از این مدعیان جهانی نقطه ضعف خاصی نام برد که تیم ملی بتواند از آنها استفاده کند. چندان درباره کیفیت مراکش اطلاعات خاصی ندارم اما می دانم این تیم اکنون از قدرتمندترین تیم های قاره آفریقا است. اگر مانند دیدارمان با آرژانتین در جام جهانی ۲۰۱۴ نمایش خوبی داشته باشیم همه راضی می شوند.

بیت آشور سورپرایز فهرست کی روش بود

کارشناس فوتبال ایران درمورد سورپرایز فهرست جدید تیم ملی بیان کرد: هرچند طبق اطلاعات من اسیتون بیت آشور در لیگ آمریکا عملکرد خوبی دارد اما دعوت شدن او به تیم ملی پس از چهار سال سورپرایز فهرست کی روش است. سایر نفرات دعوت شده هم در بهترین شرایط قرار دارند. در کل فهرست انتخاب فهرست تیم ملی سلیقه سرمربی بوده است و همه باید به این سلیقه احترام بگذاریم.

حضور ۶ سایپایی ها در فهرست تیم ملی برای تیم ما امیدوار کننده است

او ادامه داد: نکته امیدوار کننده برای من به عنوان مربی و فردی که تمام عمر بازیگری ام را در سایپا پشت سر گذاشته ام اینست که در کنار علی قلی زاده و مهدی ترابی که اکنون بازیکنان سایپا هستند نفراتی مانند مسعود شجاعی، کریم انصاری فرد، کاوه رضایی و سید جلال حسینی هم که بخشی از تاریخ این باشگاه هستند اکنون در فهرست تیم ملی حضور دارند.

صادقی: عملکرد کی روش تمدید قرارداد او را توجیه می کند/ بیت آشور سورپرایز فهرست کی روش بود

جوان گرایی سایپا در لیگ هجدهم هم ادامه می یابد

صادقی درمورد اینکه آیا علی دایی فهرست نفرات مدنظرش در فصل آینده را در اختیار باشگاه سایپا قرار داده است یا خیر، گفت: در این مورد اطلاع دقیقی ندارم اما به هر حال طبیعی است که کادرفنی سایپا دنبال تشکیل تیمی قدرتمند برای فصل آینده است تا بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا نماینده شایسته ای برای کشورمان باشیم. علی دایی اعتقاد ویژه ای به جوان ها دارد و تیم ما سال گذشته با میانگین سنی ۲۳/۹ سال جوان ترین تیم لیگ بود. بدون شک دایی فصل آینده هم بار دیگر به جوان های باکیفیت اعتماد می کند.

ترکیب فعلی را حفظ و بازیکن با کیفیت به سایپا اضافه می کنیم

مربی تیم سایپا افزود: جدایی علی قلی زاده از سایپا تاکنون قطعی نشده است اما سایر نفراتمان با باشگاه قرارداد دارند و بازیکنان تاثیرگذار سایپا از این تیم جدا نمی شوند. سعی داریم ترکیب فعلی را حفظ کنیم و چند بازیکن خوب هم جذب کنیم.

صادقی در پایان گفت: برای من خوشحال کننده است ابراهیم شکوری، رفیق و هم بازی قدیمی ام که دانشجوی سال آخر دکترای مدیریت ورزشی است در فدراسیون مشغول به کار شده است و می تواند با تجربه حضور در تیم هایی مانند پرسپولیس و سایپا به تیم ملی کمک کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر