کد خبر: ۶۵۳۶۵۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰

سران دو ائتلاف صدر و حکمت ملی عراق در دیداری، خواستار مذاکره و توافق همه گروه‌های سیاسی برای تشکیل دولت جدید این کشور شدند.

سران دو ائتلاف صدر و حکمت ملی خواستار مذاکره تمام گروه‌ها برای تشکیل دولت جدید عراق شدندبه گزارش حوزه  تحولات منطقه گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث، عمار حکیم، رئیس جریان حکمت ملی، و مقتدی صدر، رئیس جریان صدر، در نجف با هم دیدار کردند تا درباره دورنمای تشکیل فراکسیون اکثریت پارلمانی گفتگو کنند.

صدر در نشست خبری مشترک با حکیم که پس از نشست دوجانبه برگزار شد گفت: هدف این دیدار خدمت به منافع عراق و رفع مشکلات مردم عراق بود.

از سوی دیگر حکیم تأکید کرد دو ائتلاف حکمت و سائرون در خصوص تشکیل دولت با سایر طرف‌ها مذاکره می‌کنند و همه طرف‌ها بر اساس مواضع مستقل عراقی برای تشکیل دولت قدرتمند تلاش می‌کنند.

حکیم در این خصوص گفت: «ما آماده ایم با همه نیرو‌ها و طرف‌ها مذاکره کنیم و برنامه‌ای را برای تشکیل دولت آینده بر اساس موفقیت، خدمت رسانی، مبازه با فساد و ارائه فرصت‌های لازم برای شکستن مانع بی اعتمادی بین ملت و طیف سیاسی تدوین کنیم. ما خواهان تشکیل دولتی هستیم که به مردم نزدیک و خدمتگزار آنان باشد و دارای نهاد‌های قدرتمند و کارساز باشد». 

وی در ادامه افزود: «دو ائتلاف سائرون و حکمت ملی، دو فراکسیون اصلی در عرصه سیاسی عراق به شمار می‌روند که از طریق آن‌ها می‌توان مشورت‌های جدی را با سایر فراکسیون‌های پیروز در انتخابات آغاز کرد. ما در دیدار دوجانبه خود، راه کار‌های تشکیل دولت قدرتمند ملی و مستقل در تصمیم گیری‌های سیاسی را بررسی کردیم، دولتی که به اراده آزاد ملی عراقی تکیه و به حضور تمام اقشار‌ها و جریان‌ها اهتمام دارد و نماینده تمام فرزندان ملت عراق است. ما خواهان عبور از خندق‌های مذهبی و قومیتی هستیم».

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر