کد خبر: ۶۵۳۶۵۵۲
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
امسال؛

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: امسال هفت پروژه آب و فاضلاب شهری در این استان با اعتباری بیش از ۳۰۰ میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسید.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ارومیه؛رسول اکبری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت:امسال هفت پروژه سامانه تصفیه خانه آب و فاضلاب در سطح استان با سرمایه گزاری ۳۰۰میلیون تومان مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ واحد تصفیه خانه آب در استان وجود دارد گفت:این تصفیه خانه با ظرفیت ۴ هزار ۹۴۹ لیتر در ثانیه کار می‌کنند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به اینکه ۱۱ شهر استان آذربایجان غربی دارای سامانه فاضلاب هستند، افزود: این سامانه یک میلیون ۳۳۳ هزار نفر از جمعیت شهری استان معادل ۶۳ درصد تحت پوشش شبکه فاضلاب هستند.

اکبری بیان کرد: با بهره برداری از هفت سامانه تصفیه خانه آب و فاضلاب در سطح استان شاخص بهره مندی مردم به ۷۵درصد افزایش یافته و ظرفیت تامین آب درحال حاضر ۹.۴ متر مکعب است که به ۱۲ متر مکعب افزایش پیدا خواهد کرد و این طرح‌ها نیز از ۸۰درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

وی اضافه کرد: با بهره برداری از این پروژه‌ها که شامل تصفیه خانه آب در شهرستان‌های سردشت و مهاباد و سامانه فاضلاب ارومیه و شهرک گلمان است، هفت هزار نفر از منابع آب پایدار و فاضلاب بهره‌مند خواهند شد.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر