کد خبر: ۶۵۳۶۷۹۴
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۸
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خراسان شمالی مطرح کرد:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: به منظور شروع طرح های اشتغالزایی در کشور بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.


به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ علی ربیعی امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه اشتغال خراسان شمالی بابیان اینکه به منظور شروع طرح های اشتغالزایی در کشور بالغ بر چهار هزار میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است، افزود: این رقم بودجه صرفا برای طرح های بزرگ هزینه نشود چرا که می توان با ایجاد طرح های خرد نیز اشتغال ایجاد کرد.
وی بااشاره به اینکه اشتغالزایی ۱۲۰ هزار نفر روستایی در کشور مورد هدف قرار دارد، اظهار کرد: هدف دولت تنها دادن وام نیست بلکه باید با اصلاح زنجیره بازار و نهاد توسعه اشتغال و با کمک فنی و حرفه ای افراد را توانمند کرد.
ربیعی افزود: به منظور اشتغال فراگیر ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در بودجه تصویب شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: برای اشتغال فراگیر خراسان شمالی نیز۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که در صورت جذب کل رقم، میزان آن افزایش خواهد یافت.
ربیعی تاکید کرد: دستگاه های مرتبط با اشتغال روستایی فعالیت های خود را بیشتر و بانک ها روند پرداخت وام های اشتغال را تسهیل بخشند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴۰۰ هزار روستایی بیکار در سطح کشور وجود دارد،گفت: چنانچه اشتغال فراگیر ایجاد شود بین ۲ تا ۸ درصد یارانه داده خواهد شد.
وی بیان کرد: یکی از تجزیه و تحلیل های رونق بازار کار به منظور ایجاد اشتغال، افزایش سهم کار آفرینی است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه امسال هدف وزارت تعاون، کسب موفقیت های کوچک و گره گشایی اقدامات خرد است، اظهار کرد: قطعا موفقیت های کوچک زمینه رشد کارهای بزرگ را فراهم خواهد کرد.

ربیعی با اشاره به اینکه کارهای کوچک در منطقه زمینه اشتغال گسترده را فراهم خواهد کرد، اظهار کرد: خراسان شمالی نیازمند ایجاد طرح های توسعه ای بزرگ است اما طرح های بزرگ به تنهایی استان را توسعه نخواهد داد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ایجاد کانون توسعه در خراسان شمالی تاکید کرد و گفت: استانی که فاقد کانون توسعه باشد، توسعه پیدا نخواهد کرد و این با سخت کوشی و مدارای تیم کانون میسر خواهد شد.
وی همچنین به مشکلات پیش روی طرح های توسعه ای و ملی خراسان شمالی اشاره کرد و گفت: چنانچه سرمایه گذاری برای ساخت پروژه های ضروری استان وجود نداشت، براساس برنامه زمان بندی عملیات ساخت آغاز شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین تصویب بودجه ساخت درمانگاه، تامین منابع تاسیس مراکز توانبخشی در سطح خراسان شمالی، توسعه اورژانس اجتماعی، افزایش سهمیه بیمه قالیبافی، افزایش پروازهای فرورگاه بجنورد و کمک به روستاهای سیل زده استان را ازجمله اقدامات در دستور کار برشمرد.
وی در ادامه درباره نقض برجام توسط آمریکا، گفت: باوجود اینکه شرایط کشور نسبت به قبل از برجام متفاوت شده اما باید خروج آمریکا از برجام تبدیل به فرصت شود.
ربیعی اظهار کرد: دولت سخت ترین سناریوها را برای آمریکا ترسیم کرده و ضرورت دارد پس از برجام با برنامه ریزی محکم تر ایستادگی کنیم در غیر این صورت با مشکلات روبرو خواهیم شد.
وی با بیان اینکه تحلیل ترامپ از خارج شدن برجام و آوردن اتحادیه اروپا و رفتن ایران به شورای امنیت خنثی شد، گفت: با هوشمندی های مقام معظم رهبری، برجام را جدای از آمریکا ادامه خواهیم داد.
وی تصریح کرد: امروز ریسک تعرض به خاک ایران و حتی قدرت حمله هوایی و دریایی را هیچ کشوری ندارد چرا که از تجهیز و قدرت نظامی ایران آگاهی دارند.
انتهای پیام/آ


سفر وزیر تعاون به خراسان شمالی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر