کد خبر: ۶۵۳۹۶۶۸
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۹
فوق تخصصی روماتولوژی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

رستمیان با اشاره به ضرورت افزایش مالیات بر سیگار، این ماده دخانی را عامل بسیار از بیماری‌های غیرواگیر دانست.

جنیدی / هفته دخانیات/مصرف سیگار عامل اصلی بروز بیماری های غیر واگیر/ لزوم افزایش مالیات بر کالاهای آسیب رسانعبدالرحمن رستمیان فوق تخصص روماتولوژی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: امروزه ارتقای سطح سلامت جامعه تبدیل به یک مطالبه اجتماعی شده است و افراد نخبه و مردم عادی به سمت زندگی سالم در حال حرکت هستند.

وی ادامه داد: اگر مالیات بر کالاهای آسیب رسان مانند سیگار افزایش پیدا کند نتیجه خوبی در پی دارد، با افزایش قیمت کلی دخانیات شاهد کاهش خرید و مصرف آنها به وسیله مردم و به خصوص جوانان هستیم.

این فوق تخصص روماتولوژی گفت: امروزه دو سوم شیوع بیماری‌های غیر واگیر معطوف به عادت‌های غلط در زندگی روزانه است و بسیاری از این عادت‌ها جنبه اکتسابی دارد.

رستمیان با اشاره به اینکه هیچگاه عادت‌های غلط در زندگی جنبه ژنتیکی  ندارد، اظهار کرد: یکی از مهمترین عامل‌های بروز بیماری‌های غیر واگیر مصرف دخانیات است که متأسفانه این نوع رفتار غلط اکتسابی است.

وی ادامه داد: افرادی که دخانیات مصرف نمی‌کنند از شاخص‌های سلامت بالایی نسبت به بقیه برخوردار هستند که برای اینگونه افراد باید آموزش‌های پیشگیری از بروز هرگونه بیماری در نظر گرفته شود.

این فوق تخصص روماتولوژی یادآور شد: بسیاری از شاخص‌های سلامت از جمله امید به زندگی و سطح سواد در کشور ارتقاء پیدا کرده است که این مسئله نشان‌دهنده بالا رفتن مهارت‌های فردی و اجتماعی افراد است.

انتهای پیام /

لزوم افزایش مالیات بر کالاهای آسیب رسان

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر