کد خبر: ۶۵۳۹۷۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۰ - ۰۹:۴۷
صبح امروز در شیراز؛

حکم اعدام 12 مجرم سابقه‌دار صبح امروز در نقاط مختلف شهر شیراز و در حضور مردم اجرایی شد.

به گزارش سرويس استان هاي باشگاه خبرنگاران،‌  علی القاصی دادستان شیراز در حاشیه اجرای حکم‌های الهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از اعدامی‌ها رحمت حیدری بوده و از جرائم ارتکابی وی آدم‌ربایی و قتل کودک 11 ساله به‌نام مهدی رئیسی به انگیزه اخاذی، آدم‌ربایی کودک هشت ساله به‌نام محمد عرفان تارتار به انگیزه اخاذی، آدم‌ربایی نافرجام کودک 12 ساله با انگیزه اخاذی، سرقت مسلحانه خودرو و قتل راننده مرحوم محمدرضا علیپور، سرقت مسلحانه خودرو و قتل راننده مرحوم ابراهیم خاوند سنگری، دو سرقت به عنف از شهروندان شیراز (بانوان) و حمل و نگهداری سلاح غیرمجاز است.
علی القاصی ادامه داد: این آدم‌ربا و قاتل سابقه‌دار و سرشناس 28 آذر ماه امسال دستگیر شده بود که حکم آن در کمتر از یک ماه با قاطعیت تمام انجام شد.
وی دو نفر دیگر محکومان و اعدامی‌ها را اسماعیل حمیدی محمودآبادی و علی هادوی‌نیا نام برد و بیان داشت: سرقت مسلحانه از بانک تجارت شعبه قدوسی شیراز در تاریخ 25 تیر 87، سرقت مسلحانه از بانک سپه شعبه مطهری در تاریخ 2 آبان 88، سرقت مسلحانه از بانک صادرات شعبه شهید رجایی شیراز در تاریخ 26 اردیبهشت 89، سرقت مسلحانه از بانک مسکن شعبه قصرالدشت شیراز در تاریخ 14 اسفند 89، تیراندازی منجر به جرح یکی از شهروندان در تاریخ 25 تیر 87، سه سرقت مسلحانه خودرو در شیراز طی سال‌های 87 و 89 از سوابق این محکومان است که محکوم ردیف اول دارای شش سابقه سرقت مسلحانه و عادی و ردیف دوم دارای 10 سابقه سرقت مسلحانه و عادی است.
دادستان شیراز همچنین دو محکوم دیگر را محمد نبی توکلی و رامین درخشان نام برد و تصریح کرد: از جرائم ارتکابی محکومان شش آدم‌ربایی و تجاوز به عنف است.
القاصی ابراز داشت: آدم‌ربایی و تجاوز به عنف در پوشش خودرو مسافرکش شخصی و انتقال قربانیان به خارج از شهر و ارتکاب جرم از شیوه و شگرد محکومان بوده است.
به گزارش فارس، حکم پنج نفر از اعدامی‌های شیراز امروز در ملا عام و هفت قاچاقچی مواد مخدر در زندان عادل آباد اجرایی شد.
مردم نیز از این اقدام شجاعانه فرمانده انتظامی فارس و دادگستری این استان قدردانی کردند./ر

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی