کد خبر: ۶۵۳۹۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۰

مسئولان فدراسیون تکواندو این روز‌ها به دنبال گزینه جدیدی برای تیم‌های ملی خود هستند.

به گزارش خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، تیم ملی تکواندو مردان کشورمان در رقابت‌های گرندپری و جام جهانی ۲۰۱۶ باکو نتوانست نتیجه لازم را کسب کند و روند ناکامی‌هایی که از المپیک ریو آغاز شده بود ادامه یافت تا جایی که بیژن مقانلو سرمربی و حسین ذوالقدری مدیر تیم‌های ملی تکواندو از سمت خود استعفا دادند تا شاید تغییر در مدیریت و کادر فنی تیم ملی بتواند کمکی به پیشرفت تیم ملی کند وروند ناکامی‌های تکواندو پایان یابد.

مسئولان فدراسیون درابتدا با این استعفا‌ها مخالفت کردند، اما در نهایت تصمیم گرفتند پس از حسین ذوالقدری که سابقه حضور در تکواندو را داشت، آرش فرهادیان را به عنوان مدیر تیم‌های ملی انتخاب کنند. حضور فرهادیان در این پست با مخالفت‌های مختلفی از سوی برخی کارشناسان و پیشکسوتان این رشته همراه شد، اما با این وجود مسئولان فدراسیون از حضور فرهادیان حمایت کردند و به او فرصت دادند تا به وضعیت تیم‌های ملی تکواندو رسیدگی کند و شاید حاشیه‌های به وجود آمده کمتر شود و تکواندوکاران بتوانند در مسابقات برون مرزی نتیجه گیری کنند.

با وجود حضور مهدی بی باک به عنوان سرمربی جدید تیم ملی و فرهادیان در سازمان تیم‌های ملی تکواندو، حاشیه‌ها کمتر نشد تا جایی که مهدی خدابخشی و بهنام اسبقی از تیم ملی کنار گذاشته شدند و این اتفاق مشکلات تازه‌ای را برای تکواندو آغاز کرد. از آن سو نیز تیم ملی تکواندو مردان باز هم در مسابقات گرندپری سال ۲۰۱۷ و رقابت‌های جهانی کره جنوبی تکواندو از کسب نتایج مورد انتظار باز ماند تا همچنان بازار انتقادات به تکواندو ادامه پیدا کند.

اما پس از انتخاب مجدد پولادگر به عنوان رئیس فدراسیون، تغییر و تحولات آغاز شد. تغییر و تحولاتی که نشان از نارضایتی فدراسیون تکواندو از عملکرد سرمربی و مدیر تیم‌های ملی داشت.

مسئولان این فدراسیون در اولین قدم فریبرز عسگری را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی مردان انتخاب کردند و حضور این سرمربی تا حدودی توانست همدلی و آرامشی که در تیم ملی تکواندو از بین رفته بود را بازگرداند و تیم به دور از حاشیه برای رقابت‌های قهرمانی آسیا آماده شود.

پس از این اتفاقات، مسئولان فدراسیون تصمیم به تغییر در مدیریت تیم‌های ملی گرفتند تا جایی که زمزمه‌ هایی مبنی بر بازگشت هادی ساعی به عنوان مدیر تیم‌های ملی قوت گرفت.

خانم خزاعلی مشاهده کنند/صندلی لرزان مدیر تیم‌های ملی تکواندو

*هادی ساعی درباره حضورش به عنوان مدیر تیم‌های ملی تکواندو گفت: پولادگر باید در این زمینه تصمیم نهایی را بگیرد و اگر به حضور من نیاز دارد باید طی جلساتی این موضوع مطرح شود تا شرط هر دو سمت را بررسی کنیم و اگر به توافق برسیم به فدراسیون برمی گردم.

او ادامه داد: من دنبال جایگاه خاصی نیستم و هدفم کمک به تکواندو است و دوست دارم در آرامش باعث پیشرفت تکواندو کشورم شوم.

مسئولان فدراسیون جلساتی را با هادی ساعی در این زمینه برگزار کردند، اما نتیجه قطعی در این زمینه از هر دو سمت اعلام نشد.

تصمیم تغییر و تحولات فدراسیون تکواندو با حضور حسین ذوالقدری در تمرینات تیم ملی رنگ جدی تری به خود گرفت و این اتفاق نشان داد که پولادگر به دنبال گزینه‌های جدیدی برای مدیر تیم‌های ملی تکواندو است تا اگر با هادی ساعی به توافق نهایی نرسیدند از حضور ذوالقدری استفاده کند.

خانم خزاعلی مشاهده کنند/صندلی لرزان مدیر تیم‌های ملی تکواندو

*حسین ذوالقدری در این باره گفت: فقط جلسه دوستانه‌ای با پولادگر داشتم و صحبت درباره بازگشت به تکواندو را به پس از مسابقات قهرمانی آسیا موکول کردیم و در صورتی که فدراسیون به حضور من نیاز داشته باشد به تکواندو بر می‌گردم.

حضور ذوالقدری و ساعی کمک بزرگی برای تکواندو است

مرتضی کریمی در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: فدراسیون باید تمام موانعی را که باعث افت تکواندو شده است را از سر راه بردارد. حضور ذوالقدری و ساعی می‌تواند کمک بزرگی به رشد تکواندو کند.

او ادامه داد: اینکه فدراسیون بخواهد از حضور کارشناسان و پیشکسوتان این رشته استفاده کند امتیاز مثبتی است و امیدورام شاهد بازگشت تکواندو به روز‌های اوج اش باشیم.

کریمی درمورد تیم ملی تکواندو عنوان کرد: سرمایه گذاری خوبی صورت گرفته و بازیکنان ما پتانسیل لازم را دارند و با همدلی که ایجاد شده می‌توانند در مسابقات قهرمانی آسیا در بین دو تیم نخست باشند.

پیشکسوت تکواندو گفت: امیدورام روند تغییر و تحولاتی را که مسئولان فدراسیون در نظر گرفته است به پیشرفت تکواندو کمک کند.

ذوالقدری و ساعی مهره های ارزشمندی هستند

بیژن مقانلو در گفتگو با خبرنگار ما در مورد حضور ذوالقدری و ساعی در تکواندو بیان کرد: ذوالقدری و ساعی مهره‌های ارزشمندی برای تکواندو هستند. آن‌ها تجربیات زیادی دارند که می‌تواند به رشد تیم ملی کمک کند.

او ادامه داد: باید از سمت رئیس فدراسیون ساختار و وظایف مدیر تیم‌های ملی مشخص شود و در صورتی که توافقی انجام شود حضور ساعی و ذوالقدری می‌تواند کمک زیادی به پیشرفت تکواندو کند.

مقانلو افزود: در حال حاضر بازیکنان خوبی در تیم ملی حضور دارند و امیدوارم در مسابقات قهرمانی آسیا بتوانند نتیجه لازم را کسب کنند.
با توجه به اینکه فرهادیان همراه تیم ملی به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نشد باید دید در این شرایط مسئولان فدراسیون تکواندو برای ادامه حضور او در سازمان تیم‌های ملی چه تصمیمی می‌گیرند و ذوالقدری یا ساعی به تکواندو بر می‌گردند.


انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر