کد خبر: ۶۵۴۱۱۱۷
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۵
قم|آیت‌الله مصباح‌یزدی:

رئیس موسسه امام خمینی (ره) گفت: برخی باور نمی‌کنند که می‌توان در برابر آمریکا ایستاد چون آن را کدخدای عالم می‌دانند در حالی که امام(ره) با اقتدار فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند .

به  گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ آیت‌الله محمدتقی مصباح‌یزدی ‌‌در جلسه درس اخلاق که در دفتر مقام معظم رهبری برگزار شد، با بیان اینکه رکن و ریشه همه ارزش‌های اسلامی ایمان است، اظهار داشت: قرآن می‌فرماید اگر انسان به دنبال هوای نفس باشد از راه حق گمراه می‌شود، اگر تابع هوای نفس شود روز حساب را فراموش می‌کند و در نهایت دچار عذاب الهی می‌شود.

آیت‌الله مصباح‌یزدی با اشاره به دشمنی‌های استکبار علیه ملت ایران افزود: داعش و سردمداران استکبار برای عناد با اسلام و جمهوری اسلامی همه کاری می‌کنند.

وی ادامه داد: برخی باور نمی‌کنند که می‌توان در برابر آمریکا ایستاد چون آن را کدخدای عالم می‌دانند در حالی که امام خمینی (ره) با اقتدار فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و انسان باید با خدا باشد، وقتی انسان خدا را فراموش کند این گونه می‌شود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزود: گاهی یک نفر فسادی انجام می‌دهد که دیگران و جامعه نیز متضرر و گرفتار می‌شوند، گاهی هوای نفس شخصی سبب آسیب رسیدن به ملتی می‌شود. چنین اشخاصی در معرض امتحان حتماً رفوزه هستند و راه برگشتی ندارند، هدف از آفرینش انسان در عالم این بوده که در معرض امتحان قرار گیرد و در سر دوراهی‌ها با اختیار راه خود را تعیین کند.

رئیس موسسه امام خمینی (ره) با بیان اینکه اگر خدا را در نظر نگیریم در برابر آن‌ها هیچ نداریم اما ما خدا را داریم که آن‌ها ندارند، ادامه داد: اگر خدا را فراموش کنیم نمی‌توانیم حقیقت را بشناسیم و گمراه خواهیم شد، گاهی کار انسان به جایی می‌رسد که تمام آثار انبیا و شهدا را در طول هزاران سال بر باد می‌دهد تا چند روز بر کرسی تکیه بزند.

وی گفت: کار به جایی می‌رسد که فرد فراموش می‌کند که انتخاب فلان وزیر یا در پیش گرفتن فلان راه برای چه بوده است، چون فردی میلیاردر بود و از جزئیات تجارت خارجی اطلاع داشت سر کار آوردند تا همکاری کند و از طرفی هر استفاده‌ای خواست انجام دهد ولو این که به ضرر ملت باشد. با این وضعیت گفته می‌شود می‌خواهیم مردم را از فقر نجات دهیم در حالی که فقر را امثال چنین افراد و یاران آن‌ها به وجود می‌آورند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه خاطر نشان کرد: برای از بین بردن فقر در برابر آمریکا تسلیم می‌شوند یعنی ته دل فکر می‌کنند و باور دارند که این کار خدمت به مردم است غافل از این که خود، مردم، دین و خون‌های شهدا را پایمال کرده و به انقلاب ضربه زده است.

 رئیس موسسه امام خمینی (ره)ادامه داد: به عنوان مثال فردی قصد دارد کاری کند که مردم را فقر نجات دهد و به این نتیجه می‌رسد که باید کاری کرد تا آمریکا تحریم‌ها را بردارد و وقتی تحریم‌ها برداشته شود مردم سود می‌برند و زندگی‌ها خوب می‌شود اما در همین جا سیاست‌هایی اتخاذ می‌کند که سبب فقر می‌شود و کسانی بر سر کار می‌آیند که با رشوه خواری و رانت خواری منافع مردم را به خطر می‌اندازند.

انتهای پیام/ الف

اگر خدا را فراموش کنیم نمی‌توانیم حقیقت را بشناسیم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر