کد خبر: ۶۵۴۱۵۰۲
گروه : یزد » یزد
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۱

ابوبکر الملیح از کشور سودان و جوونال نتاکروتیمانا از کشور بروندی به عنوان اولین گروه از دانشجویان آفریقایی در دانشگاه یزد پذیرش شدند.

 به گزارش خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از یزد ؛ ابوبکر الملیح از کشور سودان در مقطع دکترای رشته عمران و جوونال نتاکروتیمانا از کشور بروندی در مقطع دکترای رشته آموزش زبان انگلیسی به عنوان اولین گروه از دانشجویان آفریقایی در دانشگاه یزد پذیرش شدند.

فرشی سرپرست دانشجویان غیر ایرانی دانشگاه یزد گفت: در حال حاضر تعداد ۱۲۵ دانشجوی غیر ایرانی در دانشگاه یزد تحصیل می‌کنند که از این تعداد ۴۴ نفر در مقطع کارشناسی، ۷۲ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۹ نفر در مقطع دکترا مشغول به تحصیل هستند.

فرشی با اشاره به اینکه تعداد ۲۹ نفر از دانشجویان غیر ایرانی زن و ۹۶ نفر مرد هستند تصریح کرد: این دانشجویان از کشور‌های عراق، افغانستان، پاکستان، روسیه، سودان و بروندی در این دانشگاه پذیرفته شده‌اند و ۲۵ نفر از آنان بورس وزارت علوم و بقیه دانشجویان غیر بورسیه هستند.

وی افزود: از این تعداد دانشجویان، ۵۸ نفر در پردیس علوم انسانی و اجتماعی، ۲۲ نفر در پردیس علوم، ۳۶ نفر در پردیس فنی و مهندسی، ۴ نفر در دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی، ۳ نفر، در دانشکده هنر و معماری و ۲ نفر در پردیس مهریز تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام/ ا

ثبت نام دانشجویانی از قاره آفریقا در دانشگاه یزد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر