کد خبر: ۶۵۴۱۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۲
 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی؛

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی، گفت:حدود 13 هزار نفر امسال به عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر اذربایجان شرقی درآمده اند.

عضویت 170 هزار نفر در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان آذربایجان شرقیبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ محمد نظری مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی،در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سهمیه این صندوق حدود ۳۶۱ هزار و ۱۶۵ نفر است افزود : هم اکنون بیش از 170 هزار نفر عضو این صندوق هستند.

او گفت : مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شامل (مردان و زنان سرپرست خانوار ) و مدد جویان بهزیستی شامل زنان سرپرست خانوار و نیز مدیر و مربیان مهد کودک های روستایی بصورت رایگان (از محل پرداخت دولت ) می توانند در این صندوق ثبت نام کنند.


مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر استان ادامه داد : سن مجاز برای بیمه شدن افراد در این صندوق بین ۱۸ تا ۵۰ سال است .


وی به شرایط از کار افتادگی در این صندوق نیز اشاره کرد و گفت : از کار افتادگی به شرط کلی و یا اینکه شخص ۶۶ درصد از کار افتاده باشد و توانایی جسمی خود را از دست بدهد ، حتی اگر کمتر از یک سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد پس از تائید مراجع ذیصلاح ، حقوق کامل را دریافت خواهد کرد .


نظری اضافه کرد : صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان در حال حاضر ۵ هزارو ۳۶ نفر حقوق بگیر پیش از موعد ، ۲۵۷ نفر از کار افتاده کلی ، ۶ هزار و ۲۲۵ نفر بیمه شده فوت شده دارد که خانواده هایشان مستمری دریافت می کنند و در مجموع ۱۱ هزارو ۵۱۸ نفر مستمری بگیر این صندوق در استان هستند .


نظری افزود : بر اساس قوانین این صندوق ، اعضایی که ۱۱ سال بیمه کامل و ۶۹ سال کامل داشته باشد می توانند بازنشسته شود که حدود دو هزار نفر در استان را شامل میشود.


وی همچنین گفت: آذربایجان شرقی دارای 43 شهر زیر 20 هزار نفر جمعیت است که علاو بر روستائیان ، عشایر و کشاورزان ، اهالی این شهرها می توانند در صورت احراز شرایط لازم، عضو این صندوق شوند.

 

انتهای پیام/

عضویت 170هزار نفردرصندوق بیمه اجتماعی روستائیان آذربایجان شرقی

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر