کد خبر: ۶۵۴۱۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۱:۲۴

مفسر قرآن کریم با اشاره به اینکه ریشه بیشتر گناهان مربوط به روح و قلب انسان است، گفت: در هر کاری زمینه سازی لازم است، لذا برای ترک گناه باید ابتدا زمینه سازی و کار فرهنگی کرد.

ریشه گناهان مربوط به روح و قلب انسان استبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ؛ حجت الاسلام محسن قرائتی در ویژه برنامه‎ درس‎هایی از قرآن در حرم مطهر رضوی افزود: ریشه بیشتر گناهان مربوط به روح و قلب انسان است، وقتی روح انسان به سمت عبادت و کار نیک تربیت نشود، هر آینه سرکش خواهد شد و به گناه روی می‌‏آورد.

وی گفت: والدین برای اینکه فرزندانشان اهل گناه و معصیت نشوند، باید از همان دوران کودکی، مراقب رفتار خویش و کودکان‏شان باشند، اینکه جلوی فرزند دروغ بگوییم و بخواهیم فرزندمان دروغ نگوید امکان ندارد.

این مفسر قرآن کریم افزود: در هر مرحله‌‏ای باید جلوی گناه را گرفت، اکنون اگر می‏خواهیم جوانان به گناه کشیده نشوند، باید برای آن‌ها کار ایجاد کرد، اگر کسی توان ایجاد شغل را دارد، این کار را انجام دهد تا از سعادت دنیوی و اخروی برخوردار شود.

وی با اشاره به اینکه نماز انسان را از ارتکاب به گناه منع می‏‌کند، گفت: اقامه نماز جماعت یکی از آداب نماز است، اگر با اهل خانواده به مسجد برویم یا در سفر نماز جماعت را با خانواده خود برپا کنیم، اجر بسیاری دارد.

حجت الاسلام قرائتی گفت: برای جلوگیری از گناه باید خودمان هم حرکتی کنیم، اینکه بنشینیم و پیوسته دعا کنیم تا گناه نکنیم، نمی شود، باید برای ترک گناه اقدام عملی کرد.

انتهای پیام// م.م

برگزاری ویژه برنامه درس های از قرآن در حرم رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر