کد خبر: ۶۵۴۲۲۶۰
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
معاون استاندارخراسان رضوی؛

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: هدف نخست از برگزاری هفته‌های فرهنگی، نه برپایی صرفا یک برنامه بلکه جریان سازی فرهنگی و نمادسازی است.

هفته‌های فرهنگی خراسان رضوی باید جریان ساز باشدبه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد،سیدجواد حسینی در نشست شورای سیاستگذاری هفته‌های فرهنگی خراسان رضوی افزود: در نخستین هفته فرهنگی امسال که 20 تا 25 اردیبهشت در شهرستان بینالود برگزار شد هیچ جریان سازی فرهنگی‌ای صورت نگرفت.

وی با انتقاد از ضعف تبلیغات محیطی و رسانه‌ای در معرفی هفته فرهنگی شهرستان بینالود گفت: در صدا و سیمای خراسان رضوی نشان خاصی از برگزاری این هفته فرهنگی دیده نشد در حالی که قرار بود به هنگام برگزاری هفته فرهنگی هر شهرستان، تمامی استان خراسان رضوی سرشار از فرهنگ آن شهرستان شده و صدا و سیمای استان توانمندی‌ها و ظرفیت‌های آن شهرستان را با ساخت برنامه‌های هنری به نمایش بگذارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی ادامه داد: به خاطر وجود چنین ضعف‌هایی بعد از ماه مبارک رمضان دوباره افتتاحیه‌ای برای هفته‌های فرهنگی برگزار خواهد شد که حداقل 90 درصد اعضای شورای اداری استان و همه فرمانداران باید در آن شرکت کنند.

حسینی افزود: اشتباه راهبردی ما آن بود که تنها خواستیم این هفته‌ها را زودتر آغاز کنیم، چون نگران بودیم که افتادن آن به بعد از ماه رمضان، اصل ماجرا را منتفی سازد لذا پذیرفتیم که هفته‌های فرهنگی زود آغاز شود، اما کیفیت کمتری داشته باشد.

وی گفت: در هفته‌های فرهنگی شهرستانی اگر هنری به نمایش درمی آید باید هنر و یا هنرمندی که آن را اجرا می‌کند متعلق به همان شهرستان باشد و نباید در اجرای برنامه هفته فرهنگی یک شهرستان از توانایی دیگر شهرستان‌ها بهره گرفت.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در خصوص انتخاب مجموعه پدیده شاندیز برای برگزاری هفته‌های فرهنگی افزود: به جز ییلاقی بودن منطقه شاندیز، پروژه پدیده طرح عظیمی بود که به علت کم تدبیری‌ها دچار مشکل شده بود و با تلاش‌های پیگیرانه مدیریت ارشد استان در سطوح عالی کشور به نتیجه رسیده و در مسیر حل مساله قرار گرفت.

حسینی افزود: از این نظر تصمیم بر آن شد تا برای رونق بخشی به پروژه پدیده شاندیز و کمک به معرفی این مجموعه، برنامه هفته‌های فرهنگی شهرستان‌ها در این مکان برگزار شود.
 
انتهای پیام// ج.ر
 

برگزاری نشست شورای سیاستگذاری هفته‌های فرهنگی خراسان رضوی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر