کد خبر: ۶۵۴۲۴۳۹
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۸

وزیر دفاع انگلیس پس از درخواست از نخست‌وزیر این کشور برای افزایش دو برابری نظامیان انگلیسی در افغانستان، از لندن خواست تا گفت‌وگوهای رسمی با طالبان را آغاز کند.

وزیر دفاع انگلیس خواستار گفتگوهای رسمی این کشور با طالبان شدبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «گاوین ویلیامسون»، وزیر دفاع انگلیس در کمیته دفاعی مجلس این کشور ضمن حمایت از طرح دولت افغانستان برای آغاز گفتگوهای صلح با طالبان تصریح کرد: باید راه‌حل بلندمدتی برای افغانستان پیدا کنیم و تمام طرف‌های درگیر را دور یک میز جمع کنیم.

ویلیامسون اظهار داشت: انگلیس باید برای برقراری صلح در افغانستان گفتگوهای مستقیم با طالبان را آغاز کند.

این در حالی است که رسانه‌های انگلیسی اخیراً گزارش دادند که وزیر دفاع انگلیس از «ترزا می» نخست وزیر این کشور درخواست کرده تا با اعزام 450 نظامی بیشتر به 650 نظامی انگلیسی مستقر در افغانستان موافقت کند.

طالبان نیز در واکنش به خبر افزایش نظامیان انگلیسی در افغانستان در بیانیه‌ای تصریح کرد که مقامات انگلیسی باید از شکست‌های نظامی پیاپی خود در افغانستان درس بگیرند.

گفتنی است که طالبان در واکنش به پیشنهاد گفت‌وگو با حکومت وحدت ملی چندی قبل با اعلام عدم مشروعیت دولت خواستار برگزاری گفت‌وگوی مستقیم با آمریکا شده بود.

به نوشته تسنیم، این در حالی است که «احسان طاهری» سخنگوی شورای عالی صلح افغانستان تصریح کرد که با وجود دولت مرکزی مستقر در کابل نیازی به گفتگوی کشورهای خارجی نیست و دیگر کشورها نمی‌توانند به‌نمایندگی از کابل با این گروه مذاکره کنند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر