کد خبر: ۶۵۴۲۵۴۲
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۰
مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی خبر داد؛

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: طرح توسعه پارکینگ هواپیمای یکی از مهم‌ترین طرح‌های عمرانی فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ صفایی مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: از جمله طرح‌های توسعه‌ای که در صدر برنامه‌های فرودگاهی استان قرار دارد، طرح توسعه پارکینگ هواپیما همچنین ترمینال است.

وی، در تشریح موقعیت طرح‌ها افزود: طرح توسعه پارکینگ هواپیما به عنوان یکی از پروژه‌های مهم با اعتباری بالغ بر ۲۵۰ میلیارد ریال در حال اجراست که ۴۰ میلیارد ریال آن از طریق اعتبارات شرکت فرودگاه‌های و ناوبری هوایی ایران تامین و به پیمانکار پرداخت شده است.

صفایی با اشاره به اینکه با اتمام این طرح شاهد افزایش ۲ برابری ظرفیت پارکینگ هواپیمای فرودگاه بین‌المللی تبریز خواهیم بود، تاکید کرد: در حال حاضر طبق استاندارد، ۶ هواپیما به طور همزمان می‌توانند در پارکینگ فرودگاه شهید مدنی تبریز توقف داشته باشند که با بهره‌برداری از طرح توسعه این مجموعه شاهد افزایش این ظرفیت به ۲ برابر یعنی پارک ۱۲ فروند هواپیما به طور همزمان در این مجموعه خواهیم بود.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی افزایش ترمینال موجود فرودگاه تبریز را نیز یکی دیگر از طرح‌های توسعه‌ای مجموعه تحت مدیریتش اعلام کرد و اظهار داشت: در این طرح نیز افزایش ترمینال داخلی از ۱۱ هزار متر مربع به ۱۲ هزار متر مربع در دستور کار فرودگاهی استان قرار دارد.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی، اعتبار پیش‌بینی شده برای این طرح را ۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تاکنون ۵ میلیارد ریال از این اعتبار از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران جذب و به پروژه ترزیق شده است.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی درباره زمان‌بندی بهره‌برداری از این طرح‌ها گفت: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا پایان امسال شاهد بهره برداری از این طرح‌های یاد شده خواهیم بود که البته بستگی به شرایط آب و هوایی منطقه نیز دارد.

صفایی، از افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب فرودگاه تبریز طی سال گذشته خبرداد و اضافه کرد: این طرح نیز با اعتباری معادل ۱۵ میلیارد ریال افتتاح شد که طرحی زیست محیطی و در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب و استفاده بهینه از این نعمت خدادادی بوده است.

وی یادآور شد: طراحی و انجام هر نوع پروژه و طرح در مجموعه فرودگاهی استان در راستای ارائه خدمات بهینه به مسافران و تامین رضایت کسانی است که از خدمات فرودگاهی استفاده می‌کنند. 

 

انتهای پیام/ش

افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب فرودگاه تبریز

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر