کد خبر: ۶۵۴۲۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۰

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی از اجرای طرح «توانمندسازی قضات کیفری رسیدگی کننده به جرایم مرتبط با حوزه فضای مجازی» خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ علیلو سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان آذربایجان شرقی در جلسه بحث و تبادل نظر و ایجاد و هماهنگی برای طرح «توانمندسازی قضات کیفری رسیدگی کننده به جرایم مرتبط با حوزه فضای مجازی» با اشاره به سیر وقوع جرایم از روش‌های سنتی به روش‌های نوین در برخی موارد و رشد نگران کننده وقوع جرایم در فضای مجازی، هدف از اجرای طرح مذکور را کاهش و کنترل جرایم حوزه فضای مجازی اعلام کرد.

وی لازمه رسیدگی قضایی به جرایم مرتبط با حوزه فضای مجازی را آشنایی کافی قاضی با ذات و ماهیت جرایم رایانه‌ای و نحوه رسیدگی به این جرایم دانست و از حاضرین در جلسه خواست در خصوص تعیین سرفصل، تهیه محتوا و تدوین جزوه آموزشی برای تدریس در دوره‌های آموزشی به صورت حضوری و غیرحضوری، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان را مساعدت کنند.

در این جلسه مقرر شد کارگروهی تخصصی تشکیل شود تا پس از نیازسنجی، به جمع آوری سرفصل‌ها و محتوای آموزشی طرح از دستگاه‌های استانی اقدام کند. 

 

انتهای پیام/ش

سیر وقوع جرایم از روش‌های سنتی به روش‌های نوین

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر