کد خبر: ۶۵۴۲۸۶۹
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۷
معاون استاندار قم عنوان کرد؛

غضنفری گفت: بانک صنعت و معدن در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه نخست را دارد، این مساله در این بانک به وضوح دیده می شود.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛مهرداد غضنفری، معاون استاندار قم،روز چهارشنبه در دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی گفت: نقش مدیران بانک ها در این عرصه محسوس است و انتظار داریم به قوانین و راه های استفاده از دستورالعمل ها و بخشنامه ها در سرعت بخشیدن به پرداخت تسهیلات آشنا باشند.

وی افزود: بانک ها علاوه بر تخصصی بودن که نحوه فعالیتشان را از هم متمایز می کند، باید نگاه دو سویه به تولید و منافع بانک داشته باشند و این نگاه را در بدنه بانک تزریق نمایند.

وی ادامه داد:مدیران بانک ها باید خطر پذیری را در عمل نشان دهند؛ با توجه به این که بانک صنعت و معدن در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه نخست را دارد، این مساله در این بانک به وضوح دیده می شود.

غضنفری بیان کرد: آماری که در رتبه بندی بانک ها عنوان شده، به معنای نفی تلاش سایر بانک ها نیست و این رتبه بندی با توجه به درصدی که برای پرداخت تسهیلات در نظر گرفته شده بود، لحاظ شده است.

در میزان پرداختی بانک صنعت و معدن با 116.5 میلیارد تومان معادل 42.7 درصد، صادرات 19.8 درصد، ملت 12.5 درصد، ملی 9.4 و کشاورزی 8.2 درصد بیشترین درصد میزان پرداختی را به خود اختصاص داده اند.

وی عنوان کرد: بانک هایی که به بیش از 50 درصد افراد معرفی شده تسهیلات پرداخت نمودند در رتبه بندی لحاظ شدند و امسال این میزان 20 درصد افزایش یافته و به 70 درصد رسیده است.

سال گذشته 269.2 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید از سوی بانک های دولتی و خصوصی به متقاضیان در این استان پرداخت شده است.

دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی قم با حضور اعضای ستاد در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد و سازمان هایی از جمله صنعت، معدن و تجارت، نظام مهندسی کشاورزی، جهاد کشاورزی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی عملکرد و برنامه های خود را ارائه دادند.

انتهای پیام /ح

بانکها در پرداخت تسهیلات انعطاف پذیری داشته باشند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر