کد خبر: ۶۵۴۳۴۶۹
گروه : خوزستان » اهواز
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان از تصویب ۱۴۰میلیارد تومان برای اشتغال فراگیر در حوزه کشاورزی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اهواز،  کیخسرو چنگلوائی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به رونق اشتغال در کشاورزی گفت: اعتبار مصوب برای طرح های اشتغال فراگیر استان در حوزه کشاورزی 140 میلیارد تومان است.

وی افزود: خوزستان از ۲.۲ میلیون هکتار زمین کشاورزی و ۲۰۰ هزار بهره بردار کشاورز بهره مند است و تولیدات خام کشاورزی استان به ارزش ۱۹۰ هزار میلیارد ریال، صنایع تبدیلی و فن آوری به ارزش ۶۰ هزار میلیارد ریال و صادارت محصولات کشاورزی در سال گذشته نیز ۳۷ هزار میلیارد ریال بود.

  چنگلوایی بیان داشت: کشاورزی استان به لحاظ ایجاد زیرساخت های مختلف ظرفیت بسیاری دارد در بسیاری از محصولات مقام اول و در برخی دیگر هم مقام دوم تولید را دارد؛

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان عنوان کرد: منابع تولید، تجهیزات و امکاناتی که برای ایجاد شغل در کشاورزی نیاز است اشتغال خیلی کم هزینه تر از سایر بخش ها هستند.

وی افزود: در بخش کشاورزی به بانک معرفی شده اند 4 برابر کل اعتبارات اختصاصی به خوزستان در همه زیربخش ها است و تاکنون ۴۱ مورد عقد قرارداد داشتیم که تسهیلات به همه آن ها معادل ۶۶ میلیارد تومان پرداخت شد. تاکنون ۸۳۱ طرح مصوب در کمیته فنی اشتغال داشتیم .

چنگلوایی در پایان گفت : طرح هایی که سال گذشته حدود ۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی در بخش کشاورزی داشتیم و تنها ۷۰ میلیارد تومان آن برای توسعه مکانیزاسیون بود.

انتهای پیام/م

اشتغال در بخش کشاورزی رونق می گیرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر