کد خبر: ۶۵۴۳۷۹۹
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۲

سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فهرج گفت: آفت زنجره خرما یکی از آفات مهم و خسارت زا می‌باشد و در حال حاضر برخی از مناطق شهرسان فهرج را آلوده کرده و خساراتی را به کشاورزان وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان،فهرجی سرپرست جهاد کشاورزی شهرستان فهرج گفت: طی بررسی‌های انجام شده آفت زنجره بیش از ۳۰۰ هکتار از باغات این شهرستان را آلوده و در صورت گسترش آن خسارات کمی و کیفی را به محصول خرما وارد خواهد کرد.

وی در ادامه از کشاورزان خواست هیچ گونه سم پاشی جهت مبارزه و کنترل این افت انجام ندهند، زیرا سم پاشی غیر کارشناسی موجب از بین رفتن دشمنان طبیعی این آفت شده و باعث طغیان آفات ثانویه همچون سپردار خرما می‌شود.

وی بیان داشت: تخم نسل دوم این آفت به دلیل گرمای زیاد منطقه فهرج از بین میرود که این امر کاهش جمعیت آفت را به دنبال دارد و میزان خسارت را بصورت قابل توجهی کاهش می‌دهد و کشاورزان می‌توانند با استفاده از توصیه‌های فنی کارشناسان و همچنین به کار گیری کارت زرد این آفت را کنترل کنند.

وی با اشاره به بررسی‌های انجام شده و ارزیابی مناطق آلوده مشارکت کشاورزان با هدف کنترل این آفت را نقشی اساسی دانست و خواستار نقش آفرینی کشاورزان خبره در این رابطه شد.

انتهای پیام /ی

مبارزه با افت  زنجره خرما در شهرستان فهرج

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر