کد خبر: ۶۵۴۳۸۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷

زن سوئیسی در مرز آمریکا به دلیل نداشتن اثر انگشت مورد بازجویی پلیس واقع شد.

مواجهه پلیس با زنی که اثر انگشت نداشت + تصاویربه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اثر انگشت برجستگی‌های بسیار ریز (قابل رؤیت با چشم غیر مسلح) است که در لایه اپیدرم پوست کف دست‌ها و پا‌ها وجود دارد و با توجه به اینکه هیچ دو انسانی اثر انگشت مشابهی ندارند، می‌توان از این اثر برای شناسایی افراد و یا به عنوان یک امضا یا ابزار تشخیص هویت استفاده کرد.

اثر انگشت افراد منحصربه‌فرد است و در طول عمر فرد تغییر نمی‌کند وبه علت ترشحات چربی زیر پوست این آثار انگشت بر اجسام صاف قرار می‌گیرد، همچنین برای و ضوح آن می‌توان از پودری استفاده کرد که جذب این چربی‌ها شده و آن‌ها را به صورت واضح نمایان سازد.

اما در این مورد استثنا هم وجود دارد، درست مثل زن سوئیسی که  در مرز آمریکا وقتی با انگشت‌نگاری ماموران روبه‌رو شد انگشتان خود را پنهان می‌کرد ولی با اصرار ماموران معلوم شد که تمام مدارک هویتی زن سوئیسی به غیر از اثر انگشتش درست است  و پس از بررسی هایی که  مامورین انجام دادند مشخص شد، او اثر انگشت ندارد.

مواجهه پلیس با زنی که اثر انگشت نداشت + تصاویر

پس از تحقیقات صورت گرفته توسط پزشکان ، دکتر "پیتر ایتان" عنوان کرد:  نداشتن اثر و شیار انگشت در این زن به دلیل اشعه‌های رادیواکتیویته و جهش سلول‌های انگشتان  اوست که  این اتفاق نوعی بیماری ژنتیک است .
این پزشک سال‌ها بعد نمونه‌های دیگری از این بیماری را در کشور‌های مختلفی مشاهده کرد و به این نکته اشاره داشت که این بیماری ژنتیکی"ادرماتوگلیفیا "  به صورت نادر در جهان وجود دارد.
دکتر "پیتر ایتان" اطلاعاتی درباره این بیماری ارائه داده و اظهار داشت: وقتی ژنی موسوم به SMARCAD ۱ جهش پیدا کند انگشتان دست به صورت صاف و هموار بدون شیار و اثر انگشت خواهند بود.
گفتنی است؛ فرد مبتلا به این بیماری علاوه بر اینکه اثر انگشت ندارد، از فقدان غدد عرقی در دست و پایش و همچنین وجود کیست در صورتش رنج می‌برد .

انتهای پیام/

نداشتن اثر انگشت زن، نظر ماموران پلیس را جلب کرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر