کد خبر: ۶۵۴۳۹۱۷
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۰

مسئول کمیته آمار و پردازش اطلاعات ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان گفت: آمار بازدید گردشگران از بناهای تاریخی شهر گل محمدی کاشان با صدر نشینی عروس باغ های ایرانی در ایام گلابگیری امسال افزایش 19 درصدی یافت.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،علیرضا عبدالله‌زاده، افزود: 606 هزار و 694  گردشگراز هفت بنای تاریخی شهر کاشان از 23 فروردین  تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری بازدید کردند.

وی با اشاره به اینکه 574 هزار و 72  نفر از این تعداد گردشگر، مسافر داخلی بودند افزود: 32 هزار و  622 نفر از آنها نیز از گردشگران خارجی بودند.

 صدر نشینی عروس باغ های ایرانی در بازدیدها

به گفته وی، باغ فین در بین این بناها با 410 هزار و 220 نفر بازدیدکننده در صدر بازدیدها قرارگرفت.

دبیر کمیته گردشگری الکترونیکی شهرستان کاشان، افزود: خانه تاریخی بروجردی با 65 هزار و 952 نفر بازدید کننده در رده دوم، خانه تاریخی طباطبایی‌ها با 53 هزار و 734 نفر در رده  سوم، خانه عباسیان با 21هزار و 489 نفر در رده چهارم و محوطه باستانی سیلک با 18 هزار و 482 نفر در رده پنجم بازدید گردشگران داخلی و خارجی در بین بناهای تاریخی کاشان قرار در این ایام قرارگرفت.

عبدالله‌زاده،افزود: موزه ملی کاشان، حمام سلطان امیر احمد، کارگاه صنایع دستی نیز در رده‌های بعدی بازدید گردشگران قرار دارد.

اسکان  بیش از  28 هزار در  مراکز اقامتی درروزهای گلابگیری

وی در پایان اسکان  28 هزار و 645 نفر را در ۲۷ مرکز اقامتی دائم  کاشان درروزهای گلابگیری را یادآورشد و گفت: 12 هزار و 879 نفر از این تعداد در هتل،10 هزار  173 نفر در هتل سنتی، دو هزار و 673 نفر در اقامتگاه بومی گردی، 521 نفر در هتل آپارتمان و دو هزار و 399 نفر در مهمان پذیر اقامت داشته اند.

 

انتهای پیام/م

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر