کد خبر: ۶۵۴۴۵۲۰
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۸
لیگ ملت‌های والیبال 2018

تیم ملی والیبال ایران با حساب 3 بر یک مقابل تیم ملی والیبال فرانسه در چارچوب هفته نخست لیگ‌ ملت‌ها تن به شکست داد.

به گزارش خبرنگار توپ و تور گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، هفته نخست لیگ ملت‌های والیبال 2018 امروز آغاز شد. تیم ملی والیبال کشورمان در هفته اول این رقابت‌ها در کشور فرانسه با تیم‌های ژاپن، استرالیا و فرانسه میزبان دیدار کند.

اولین گام تیم ملی والیبال ایران در این رقابت‌ها مصاف با تیم فرانسه است. تیمی که مدافع عنوان قهرمانی این رقابت‌هاست و در لیگ جهانی 2017 جام قهرمانی را بالای سر برد. 

ست نخست  / ایران 20 – فرانسه 25

تیم ملی والیبال ایران در دیدار مقابل فرانسه با پیراهن سفید به میدان رفت و در آن طرف میدان فرانسوی‌ها با پیراهن آبی رنگ وارد زمین شدند. ایگور کولاکوویچ در این مسابقه و برای ترکیب ابتدایی خود از سعید معروف، سید محمد موسوی،فرهاد قائمی، سامان فائزی، امیر غفور، میلاد عبادی پور و مهدی مرندی استفاده کرد. بازیکنان ایران آغاز کننده این بازی بودند اما اولین امتیاز این بازی به فرانسوی‌ها رسید. در ابتدای این بازی فرانسوی‌ها با تمرکز روی حملات سرعتی و استفاده از سرویس‌های پرشی و ریسکی موفق شدند برتری خود را به سفید پوشان ایران دیکته کنند.

در هر دو وقت استراحت فنی این ست برتری با تیم فرانسه بود. ابتدا در امتیاز 8 بر 5 برتری با فرانسه بود و در ادامه دو تیم در امتیاز 16 بر 11 به سود فرانسه به وقت استراحت فنی رفتند. در ادامه فرانسوی ها برتری خود را حفظ کردند. در امتیاز 18 بر 12 به سود فرانسه، ایگور کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کرد تا نکات لازم را به شاگردانش گوشزد کند.به بیرون رفتن سرویس بازیکن فرانسه امتیاز دو تیم را 13 بر 18 کرد. دو تیم با امتیاز 21 بر 15 به سود فرانسه پیش می‌رفتند که میلاد عبادی پور موفق شد یک امتیاز سرویس را از آن خود کند. اما دومین سرویس این بازیکن به تور اصابت کرد کرد تا بار دیگر اختلاف دو تیم در عدد 6 باقی بماند.

دفاع خوب سید محمد موسوی اختلاف امتیاز را به عدد 5 رساند. انگاپت ستاره اصلی میدان در این ست بود که بسیار مفید برای تیمش ظاهر شد. در نهایت فرانسوی در این مسابقه 25 بر 20 به پیروزی رسیده و یک بر صفر پیش افتادند. نیکلاس لگوف در تیم فرانسه بیشترین امتیاز را در این ست برای تیمش کسب کرد و در تیم ایران نیز امیر غفور با سه امتیاز بهترین امتیاز آور تیم ایران شد.

گزارش لحظه به لحظه  تیم  های والیبال ایران و فرانسه/ایران یک – فرانسه یک

ست دوم /  ایران 26 – فرانسه 24

تیم ملی والیبال ایران در ست دوم در سمت چپ میدان قرار گرفت. امتیاز اول این ست که شروع کننده آن سرویس فرهاد قائمی بود، به فرانسوی‌ها رسید. شاگردان لوران تیلیه در این ست نیز از همان ابتدا مسلط و هماهنگ ظاهر شدند و توانستند از ایران پیش بیفتنددر آن طرف میدان مدافعان روی تور ایران چند اشتباه داشتند و فرانسوی‌ها نیز از این اشتباهات نهایت استفاده را کرده و امتیاز کسب کردند. امتیاز هشتم را روآکس بازیکن فرانسه بدست آورد و دو تیم در امتیاز 8 بر 5 به سود فرانسه به وقت استراحت فنی نخست ست د‌وم رفتند

بازیکنان ایران در این ست به ویژه در زدن سرویس پراشتباه ظاهر شدند. دریافت‌های فوق ‌العاده تیم فرانسه کار را برای دفاع روی حملات این تیم برای بازیکنان ایران سخت کرده بود. تلاش بازیکنان ایران مقابل قدرت تیم فرانسه نتیجه‌بخش نبود.

تیم فرانسه با اختلاف 5 امتیاز از تیم ایران پیش افتاده بود. امیر غفور با یک اسپک تماشایی امتیاز یازدهم تیم ایران را کسب کرد. او با رد کردن توپ از میان دست دو مدافع این امتیاز را بدست آورد. اصابت کردن سرویس سعید معروف به تور بار دیگر منجر به کسب امتیاز برای فرانسه شد. دو تیم در امتیاز 16 بر 11 به سود تیم فرانسه راهی دومین وقت استراحت فنی این مسابقه شدند. انگابت در این ست نیز بی نظیر و کم اشتباه بود و برای تیمش مثمر ثمر واقع شد. نقشه‌های حساب شده روی حمله از سوی فرانسوی‌ها این تیم را 19 بر 13 پیش انداخته بود. امتیاز چهاردهم برای ایران، تیلیه را مجاب کرد که تقاضای بازبینی صحنه را ارائه دهد. اما این امتیاز بعد از بازبینی در سبد امتیازات ایران باقی ماند و مشخص شد تصمیم داور صحیح بوده است.

از منطقه 2 امیر غفور روی پاس خوب سعید معروف امتیاز شانزدهم را برای ایران کسب کرد. فرهاد قائمی در خط سرویس قرار گرفت، سرویس محکم این بازیکن به خوبی در زمین فرانسه دریافت شد و به یک امتیاز دیگر برای تیم فرانسه تبدیل شد. 21 بر 16 برتری با آبی‌پوشان بود.

اختلاف امتیاز دو تیم به عدد 3 رسیده بود. کولاکوویچ در اواخر این ست دست به اولین تعویض خود در این مسابقه زد و مجتبی میرزاجانپور را به جای فرهاد قائمی به میدان فرستاد. امتیاز 24 برای تیم فرانسه موجب شد کولاکوویچ تقاضای بازبینی صحنه را داشته باشد.

امتیاز به تیم ایران رسید و دو تیم 22 بر 23 شدند. امتیاز 24 را فرانسه بالاخره کسب کرد اما کسب امتیاز 23 برای ایران بار دیگر اختلاف امتیاز به عدد یک رسید. علی شفیعی وارد میدان شد و در خط سرویس قرار گرفت. سرویس خوب علی شفیعی در یک رفت و برگشت به امتیاز برای ایران تبدیل شد و دو تیم 24 بر 24 به تساوی رسیدند. تیلیه، سرمربی فرانسه که احساس خطر کرده بود و تیمش اختلاف برتری چند امتیازی را از دست داده بود، تقاضای وقت استراحت کرد.امتیاز 25 با دفاع سه نفره عالی از بازیکنان ایران به تیم ملی کشورمان رسید و ایران پیش انداخت. امتیاز 26 نیز توسط ایران کسب شد تا برتری در این ست 26 بر 24 به سود ایران باشد و در ست شماری دو تیم یک بر یک برابر شوند.

گزارش لحظه به لحظه  تیم  های والیبال ایران و فرانسه/ایران یک – فرانسه یک

ست سوم / ایران 20 - 25 فرانسه 

بازیکنان ایران که در ست دوم با عملکرد خوب در دقایق و امتیازات پایانی موفق به شکست دادن تیم فرانسه شده بودند با روحیه خوب وارد ست سوم این مسابقه شدند. اولین امتیاز این ست به ایران رسید. هر دو تیم در ابتدای ست سوم پایاپای پیش می‌روند و درصد اشتباهات تیم ایران نسبت به دو ست قبل کاهش پیدا کرده بود.


فرهاد قائمی با یک آبشار تماشایی امتیاز 5 را کسب کرد و از فرانسه پیش افتاد. بازیکنان ایران در ابتدای این ست روی دفاع روی تور نمایش خوبی داشتند. در ادامه ست اما باز هم فرانسوی‌ها پیش افتادند. بازیکنان ایران در چند صحنه اشتباهاتی داشتند و همین موضوع موجب شد برتری ایران از دست برود. فرانسوی‌ها با سه امتیاز اختلاف از ایران پیش افتاده بودند. در حالی که وقت استراحت فنی نخست برتری ایران را به همراه داشت اما در دومین وقت استراحت فنی این ست تیم فرانسه 16 بر 12 برتری داشت.
امتیاز سیزدهم را فرهاد قائمی روی پاس خوب سعید معروف برای ایران تصاحب کرد. اما جبران کردن اختلاف ایجاد شده کار آسانی نبود. ایران 15 بر 19 از فرانسه عقب بود که کولاکوویچ تقاضای وقت استراحت کرد. بعد از این وقت استراحت و نکاتی که ایگور به بلندقامتان ایران گوشزد کرد، شرایط بازی تغییر کرد و کسب چند امتیاز از سوی ایران اختلاف پوئن را به عدد یک رساند. فرهاد سال‌افزون بنا به صلاحدید کولاکوویچ در این دقایق جانشین سعید معروف شده بود. دفاع خوب یاران فرانسه بار دیگر اختلاف امتیاز را افزایش داد. 22 بر 18 برتری با تیم فرانسه بود.

امتیاز نوزدهم برای تیم ایران را امیر غفور کسب کرد. علی شفیعی بار دیگر به میدان آمد. لینن بازیکن بلند بالای فرانسه با یک آبشار بلند موفق شد امتیاز 23 را برای فرانسه تصاحب کند تا این تیم در آستانه پیروزی در ست سوم قرار بگیرد. امتیاز 24 را انگاپت برای فرانسه بدست آورد. امتیازی که با رد کردن توپ از کنار دستان مدافعین ایران برای آبی پوشان میزبان رقم خورد. امتیاز بیستم برای ایران بدست آورد. تیلیه تونیوتی را جانشین ریزات کرد. امتیاز 25 برای فرانسه بدست آمد تا ایران 2 بر یک از فرانسه عقب بیفتد.

گزارش لحظه به لحظه  تیم  های والیبال ایران و فرانسه/ایران 1 – فرانسه 2 + تصاویرست چهارم / ایران20– فرانسه 25


اولین امتیاز ست چهارم برای تیم فرانسه بدست آمد. فرانسوی‌ها در این ست آغازی طوفانی داشتند و مشخص بود که برای پیروزی در این ست و تمام کردن مسابقه به میدان آمده بودند. حملات هدفمند تیم فرانسه و اتکا به سرویس‌های سرعتی و ایجاد اختلال در دریافت‌های تیم ایران، فرانسه را از همان ابتدای ست پیش انداخت.

دو تیم در امتیاز 8 بر 4 به سود فرانسه راهی اولین وقت استراحت فنی این مسابقه شدند. مجتبی میرزاجانپور در ادامه جانشین فرهاد قائمی شد. علی شفیعی نیز در این ست به جای سامان فائزی به میدان آمده بود. 10 بر 12 تیم ایران از فرانسه عقب بود.
سرویس مجتبی میرزاجانپور به تور برخورد کرد تا اختلاف امتیاز دو تیم به عدد 3 برسد. وقت استراحت فنی دو تیم در شرایطی رقم خورد که فرانسه با حساب 16 بر 12 از ایران پیش بود. امتیاز هفدهم برای فرانسه و ایجاد 5 امتیاز اختلاف بین دو تیم موجب شد کولاکوویچ وقت استراحت تقاضا کند. یک دفاع عالی از بازیکنان فرانسه مقابل امیر غفور امتیاز 18 را برای فرانسه رقم زد و اختلاف امتیاز به عدد 6 رسید. امتیاز نوزدهم نیز برای فرانسه بود تا اختلاف 7 شود و جبران نتیجه دور از دسترس شود. 20 بر 12 تیم فرانسه پیش افتاد و باز هم کولاکوویچ وقت استراحت گرفت.

علی شفیعی دو امتیاز یکی از دفاع و دیگری از اسپک برای ایران بدست آورد و نتیجه بازی 20 بر 14 شد. مرتضی شریفی بازیکن جوان تیم ملی که جانشین سید محمد موسوی شده بود سرویسش را به تور زد تا نتیجه بازی 21 بر 14 شود. استفان بویر در لحظات پایانی ست چهارم به میدان آمد و برای تیمش امتیاز کسب کرد. خطای دو ضرب از سوی بازیکنان ایران امتیاز 24 را به تیم فرانسه تقدیم کرد. در نهایت تیم فرانسه در این ست با حساب 25 بر 16 به برتری رسید و در مجموع 3 بر یک تیم برتر این مسابقه شد.
تیم ملی ایران در نهایت در این مسابقه با حساب 3 بر یک مقابل تیم ملی فرانسه تن به شکست داد تا مانند ادوار قبل لیگ جهانی با شکست، مسابقات را آغاز کند و از طرفی نتواند طلسم پیروزی مقابل فرانسه را بشکند و بار دیگر مقابل این تیم تن به شکست داد.
بلندقامتان والیبال ایران در ادامه هفته نخست لیگ ملت‌های 2018 فردا از ساعت 19 و 30 به مصاف تیم ملی والیبال استرالیا خواهد رفت. استرالیایی‌ها در بازی نخست خود امروز مقابل ژاپن متحمل شکست 3 بر یک شدند.

ایران یک– فرانسه 3 / طلسم پابرجا و ناکامی شاگردان «ایگور» مقابل میزبان + تصاویر

 

بیشتر بخوانیم : 

آغازِ نبرد مردان ایران در سرزمین خروس‌ها / ۲ حریف آسیایی و فرانسه طلسم شده!

 

برگزاری جلسه آنالیز تیم ملی والیبال فرانسه

 

ژاپن 3 – استرالیا یک / چشم‌بادامی‌ها با بُرد آغازکردند

 

غفور و انگاپت امتیازآورترین بازیکنان میدان شدند

 

عملکرد دو تیم ایران و فرانسه به روایت آمار

 

انتهای پیام/ 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
تا وقتي كه تيم ملي واليبال صرفا اختصاص به برخي افراد داره وضع ما همينه--- يعني واقعا معنوي نژاد از همه اين افرادي كه در تيم بازي مي كنند بهتر نبود --- چرا خبري از امثال معنوي نژاد در تيم ملي نيست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
وقتم رو واسه این مسخره تلف نمی کنم . اگه تا سال ۲۰۲۵ به هر تیم اروپایی ببازن بهونشون اینه که در فلان قهرمانی اینا مقام کسب کردن .گزارشگر ها هم توی تلویزیون میگن باید توقع زیاد از تیم ملی ایران نداشت ...
سید محمود
|
United Kingdom
|
۰۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۳/۰۵
خواهش میکنیم این آقای محتشمیان رو برا گزارش والیبال نزارید.
همه هیجان مسابقه رو میگیره.
اصلا حس و حالی به مسابقه نداره.
خیلی سرد و کسل کننده گزارش میکنه
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر