کد خبر: ۶۵۴۴۹۳۱
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۲

دنیای دیجیتال ترسناک است. مجرمان سایبری در اطراف هر گوشه‌ای پنهان می‌شوند و به دنبال ما می‌آیند و باعث ویرانی می‌گردند.

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ واقعیت این است که گروه‌های هک متشکل از تکنسین‌های پیچیده هستند که در انجام کار‌های بی‌رحمانه، خوب هستند. در زمانی که دولت‌ها دست به کار می‌زنند، اوضاع وخیم است. این دقیقاً همان چیزی است که در حال حاضر اتفاق می‌افتد. هکرها با کمک برنامه‌های مخرب موجود در فروشگاه Google Play جاسوسی می‌کنند. محققان سه برنامه مخرب را در فروشگاه Google Play با این تهدید به ارمغان آورده اند. این برنامه‌ها عبارتند از:
Food Ingredients Info , Fast AppLock , and AppLockFree

هکرها با استفاده از برنامه‌های گوگل پلی شما جاسوسی می‌کنند

چگونه از برنامه‌های مخرب حفاظت کنیم

در نبرد بی پایان با مهاجمان، گوگل از کاربران آندروید درخواست می‌کند تا این مراحل را دنبال کنند:

محافظت از Google Play

هکرها با استفاده از برنامه‌های گوگل پلی شما جاسوسی می‌کنند

یکی از راه‌های محافظت در برابر این است که از Google Play Protect استفاده کنید. این برنامه برای کار در پس زمینه طراحی شده است، کاربران را از برنامه‌های مخرب در زمان واقعی محافظت می‌کند.

از برنامه‌های third-party اجتناب کنید

فقط برنامه‌ها را از فروشگاه Google Play دانلود کنید. با وجود اینکه برخی از برنامه‌های مخرب آن را به Play Store تبدیل می‌کنند، این روند فرایند غربالگری بیشتری دارد. این باعث کاهش شانس برنامه‌های مخرب میشود. فروشگاه‌های نرم افزاری third-party این پروسه‌های غربالگری را ندارند.

منابع ناشناخته را غیرفعال کنید

با توجه به اندروید، برخی از کاربران در دانلود‌ها یا نصب‌ها از برنامه‌های ناشناخته یا برنامه‌های کاربردی نامعتبری که از منابع غیر از گوگل است، استفاده می‌کند. قالب‌های آندروید تا زمانی نصب می‌شوند که کاربر اجازه نصب برنامه‌های کاربردی از منابع دیگر را ندارد.

اطمینان حاصل کنید که سیستم عملیاتی شما تا به امروز ارتقاء یافته است

دقت کنید که ابزار الکترونیکی تان با تازه‌ترین به روزرسانی‌های امنیتی اندروید به روز شده باشد. این اطلاعات به روز رسانی‌های امنیتی را در سیستم عملیاتی معمولی به دست خواهید آورد. این یک روش عالی برای وصله کردن آسیب‌پذیری است.

سازنده برنامه را بررسی کنید

تأیید نام سازنده برنامه مهم است. برنامه‌های Copycat یک نام سازنده متفاوت از یک برنامه واقعی دارند. قبل از دانلود یک برنامه، یک جستجو در گوگل برای پیدا کردن سازنده اصلی انجام دهید.

هکرها با استفاده از برنامه‌های گوگل پلی شما جاسوسی می‌کنند

به بررسی‌های صورت گرفته توسط دیگران توجه کنید

اکثر برنامه‌های محبوب توسط کاربران دیگر در فروشگاه app مورد بررسی قرار خواهند گرفت. گاهی اوقات می‌توانید نظرات متخصصان را به صورت آنلاین پیدا کنید. این‌ها در اشاره به برنامه‌های مخرب یا معیوب مفید هستند. اگر یک اخطار بازبینی پیدا کردید، این برنامه مخرب است، آن را دانلود نکنید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر