کد خبر: ۶۵۵۶۶۵۶
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۰۰

ایالت کالیفرنیای آمریکا قصد دارد اولین ایالتی باشد که خودروهای خود را با پلاک دیجیتال شماره گذاری می‌کند.

کالیفرنیا، اولین ایالتی که خودروها پلاک دیجیتال دارندبه گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، ساکرامنتو در ایالت کالیفرنیای آمریکا قرار است اولین شهر در کشور آمریکا باشد که شماره‌گذاری خودرو به روش دیجیتال را آغاز می‌کند. این خبر روز سه‌شنبه با آوردن شورولت Volt دیجیتالی شماره خورده به ساختمان شهرداری این شهر تأیید شد.

شهر ساکرامنتو قرار است در برنامه آزمایشی با سازمان حمل و نقل کالیفرنیا و شرکت شماره‌گذاری خودرو به نام Reviver Auto شرکت کند. شهرداری قرار است به صورت آزمایشی 35 خودروی الکتریکی شورولت Volt را با فناوری دیجیتال شماره‌گذاری و وارد ناوگان حمل و نقل این شهر کند. با استفاده از این فناوری در پلاک‌های خودروهای کالیفرنیا، تمام حرکت‌های خودروها تحت نظر قرار می‌گیرد و اعلان‌های عمومی از طریق این پلاک‌ها به صاحبان خودرو می‌رسد.

گفتنی است؛ در فناوری پلاک دیجیتال از جوهرهای الکترونیکی استفاده می‌شود که هر کدام از پلاک‌ها ماهانه برای صاحب خود 708 دلار پرداختی به شهرداری هزینه دارند. شهرداری ساکرامنتو تلاش دارد تا این هزینه را برای کسانی که پلاک دیجیتال دریافت می‌کنند به 300 دلار کاهش و عوارض ماهیانه آن را به 20 دلار افزایش دهد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر