کد خبر: ۶۵۵۷۴۷۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
۱۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۷
کد خبر : ۶۵۵۷۴۷۳
گروه : همدان » همدان

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و همزمان با سراسر کشور مراسم راهپیمایی دشمن‌شکن روز قدس در دارالمؤمنین و دارالمجاهدین همدان برگزار شد.

راه‍‍پیمایی دشمن‌شکن روز قدس در همدان برگزار شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛همزمان با سراسر کشور مراسم راهپیمایی روز قدس در واپسین روزها از ماه عبودیت و بندگی الهی، با حضور گسترده و پرشور مردم دارالمومنین و دارلمجاهین همدان با فریاد نفرت بر سر رژیم کودک‌کش غاصب آغاز شد.

طبق برنامه‌ریزی قبلی قرار بود مراسم از ساعت 11 صبح آغاز شود، اما مردم همیشه در صحنه و ولایی همدان با زبانی روزه از ساعت‌ها قبل از شروع مراسم با حضور در محل تجمع گرمابخش مراسم شده‌اند و ضمن اعلام انزجار و خشم از جنایت‌های اسرائیل غاصب و جبهه استکبار حامی صهیونیسم، در حمایت از آزادی قدس و دفاع از مردم مبارزی که با دست خالی به دفاع از سرزمین‏ خود پرداخته‌‏اند ندای حق‏ طلبی و دفاع از فلسطین و قدس شریف را سر دادند.

در این مراسم که از دقایقی پیش به صورت رسمی از میدان تاریخی امام خمینی(ره) همدان آغاز شد مردم روزه‌دار و ولایتمدار بار دیگر در روز جهانی قدس به عنوان یادگار ارزشمند رهبر کبیر انقلاب اسلامی با لبیک به ندای تاریخی امام(ره)، همصدا با ملت مظلوم فلسطین و تمام آزادی‌خواهان جهان، انسانیت و دفاع از مظلوم و عدالت‌خواهی را فریاد زده و بر تداوم مبارزه با استکبار جهانی تاکید کردند.

مردم دارالمومنین همدان امسال در شرایطی که آمریکا سفارت خود را از تلاویو به قدس شریف انتقال داده قدرتمندتر و گسترده‌تر ازسال‌های گذشته در مراسم راهپیمایی حضور یافته و با اعلام انزجار خود از رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیست فریاد آزادی، استقلال، حقانیت و مظلومیت سر داده و رسالت دینی و شرعی خود را در اعلام برائت از کفار و مشرکین انجام دادند.

در روز مقابله مستضعفین با مستکبرین و روز فریاد خشم و نفرت، و برائت امت مسلمان بر علیه تجاوز، تعدی و نسل‌کشی رژیم جعلی و منفور صهیونیست و جنایات‌های وحشیانه آنها، اقشار مختلف مردم همدان از زن و مرد، پیـر و جوان ، بازاریان و کسبه، فرهنگیان، روحانیان، کارکنان ادارات مختلف، دانشگاهیان، دانش آموزان، بسیجیان ، ورزشکاران و همه و همه با گام‌های استوار آمدند تا اعلام کنند «روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام و روز حکومت اسلامی است».

شرکت‌کنندگان با حضور حماسی، وحدت‌بخش، آگاهانه و همراه به بصیرت خود مشت محکمی به دهان یاوه‌گویان، حامیان تروریست و استکبار جهانی زدند و وفاداری خود را در حفظ و پایداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب نشان و برگ زرین دیگری بر افتخارات شهر دارالمجاهدین همدان افزودند.

مردم همدان در خیزشی عظیم با سر دادن شعارهای کوبنده و استکبارستیزی «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسراییل»، « روز قدس روز اسلام است»، « اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود» و «اسرائیل از خانه عنکبوت سست تر است» سيلي محكمي به نظام استكبار و سلطه جهاني زدند.

شرکت‌کنندگان در حمایت از مردم مظلوم و بی‌گناه و آوارگان بی‌پناه فلسطین دست نوشته‌هایی مزین به تصاویری از مبارزات مردم فلسطین و قبله اول مسلمانان قدس شریف در دست داشتند و نفرت و انزجار خود را از استکبار جهانی به ویژه رژیم اشغالگر قدس اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛، شرکت‌کنندگان با پیمودن مسیرهای تعیین شده از میدان امام(ره) همدان، خیابان شریعتی، چهارراه خواجه رشید، میدان شریعتی، خیابان پاسداران مراسم راهپیمایی را برگزار و برای حضور در مراسم عبادی – سیاسی نماز جمعه رهسپار محل میعادگاه نماز جمعه شدند.

همچنین در پایان مسیر راهپیمایی در حسینیه امام(ره) همدان، پس از سخنرانی سردار آبنوش از فرماندهان دوران دفاع مقدس قطعنامه سراسری روز قدس در حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین و محکوم کرن جنایات رژیم صهیونیستی و زورگویان عالم که در بیش از ۷۰ سال گذشته قبله اول مسلمانان را اشغال کرده است قرائت خواهد شد.

انتهای پیام/خ

حضور پرشور  مردم در راهپیمایی روز قدس در همدان

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر