کد خبر: ۶۵۵۸۳۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
معاون اجرایی معاونت درمان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

قدیمی گفت: هزینه‌های درمان حادثه دیدگان شین آباد از منابع داخلی وزارت بهداشت تامین می‌شود.

درمان حادثه دیدگان شین آبادی متوقف نشده است/ هیچ مانعی برای اعزام حادثه دیدگان به خارج از کشور وجود نداردطیب قدیمی معاون اجرایی معاونت درمان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: حادثه سوختگی دانش‌آموزان شین‌آباد در حال پیگیری است و وزارت بهداشت مرحله به مرحله درمان این دانش‌آموزان را بر عهده گرفته است.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت یک تیم جراحی ترمیمی‌ مجرب‌ را برای ارزیابی و درمان حادثه‌ دیدگان‌ شین‌آباد انتخاب کرده است و اقدامات پشتیبانی و حمایتی به وسیله این تیم در حال انجام است.

قدیمی‌ با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش اقدامات پشتیبانی‌ خوبی در خصوص دانش‌آموزان شین‌آبادی انجام داده است، افزود: حادثه‌ دیدگان شین‌آبادی و بطور کلی بیماران سوختگی‌ نیازمند حمایت‌های روانی و اجتماعی هستند و در این زمینه وزارت بهداشت برنامه‌ریزی‌های خوبی برای درمان این حادثه‌ دیدگان‌ آغاز کرده است.

وی عنوان کرد: بدون شک تعداد عمل‌های جراحی بیماران سوختگی در سال اول بیشتر از سال‌های بعد است بطوریکه‌ مداخلات‌ جراحی در سال‌های دوم و سوم کاهش پیدا می‌کند.

معاون اجرایی معاونت درمان تأکید کرد: درمان حادثه‌ دیدگان شین‌آباد به هیچ عنوان متوقف نشده است و طولانی شدن درمان آنها به دلیل حساسیت‌ عضو آسیب‌ دیده است.

ارزیابی درمان فردی حادثه دیدگان شین آباد

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های سوختگی کامل درمان نمی‌شوند و عوارض و آثار آن بر روی پوست افراد باقی می‌ماند، ادامه داد: وزیر بهداشت در اسفند ماه سال گذشته دستورالعملی‌ مبنی بر اینکه معاینات و ارزیابی حادثه دیدگان‌ به صورت فردی انجام شود، صادر کرد، در همین راستا طرح درمان این افراد با ارائه مستندات به وسیله تیم پزشکی مجرب انجام می‌شود.

درمان دانش آموزان شین آبادی پس از امتحانات خرداد ماه 97

قدیمی‌ اضافه کرد: طبق دستور وزیر بهداشت  جراحی و درمان حادثه‌ دیدگان‌ شین‌آباد به وسیله وزارت بهداشت انجام می‌شود و این کاربا نظر خانواده‌های آنها بعد از امتحانات خرداد ماه انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مداخلات درمانی و ترمیمی حادثه دیدگان‌ شین‌آباد به تأخیر نیفتاده است، اظهار کرد: قرار بود سازمان برنامه و بودجه، بودجه‌ای را برای درمان حادثه دیدگان شین‌آباد در نظر بگیرد که تنها منابع مالی درمان این افراد را در سال اول پرداخت کرده ولی وزارت بهداشت درمان این افراد را قطع نکرده است و هزینه‌های جراحی را از منابع داخلی تأمین می‌کند.

معاون اجرایی معاونت درمان ادامه داد: حمایت‌های اجتماعی و روانی از حادثه‌دیدگان شین‌آباد بر عهده چندین سازمان است ولی وزارت بهداشت خودش را معطل نهادهای دیگر نکرد و کار ارزیابی کامل و معاینات را به صورت دوره‌ای انجام می‌دهد  تا به نتیجه قابل قبولی در مورد حادثه دیدگان شین آباد  برسیم.

وی یاد آور شد: اعزام حادثه‌ دیدگان شین‌آباد به خارج از کشور برای ادامه درمان با تشخیص‌ تیم جراحی ترمیمی انتخاب شده از سوی وزارت بهداشت هیچ مانعی ندارد، چنانچه تیم مورد نظر تشخیص‌ بدهد که اقدامات درمانی در داخل کشور مؤثر نیست افراد حادثه‌ دیده به خارج از کشور جهت ادامه درمان اعزام می‌شوند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر