کد خبر: ۶۵۶۱۷۶۰
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
در دستورالعمل ابلاغی وزیر بهداشت آمده است؛

وزیر بهداشت در نامه‌ای به ضرورت مدیریت هزینه‌های دارویی در بیمارستان های سراسر کشور اشاره کرد.

شرط خرید داروهای برند ژنریک/ هزینه‌های دارویی در بیمارستان‌های کشور مدیریت شودبه گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید حسن هاشمی با ابلاغ دستورالعملی، از روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، خواسته است که مدیریت هزینه‌های دارویی در بیمارستان ها را مورد توجه قرار دهند.

وزیر بهداشت گفته است که بیمارستان‌های تحت پوشش وزارت بهداشت می‌بایست در راستای اجرای سیاست های کلی نظام سلامت و اسناد بالادستی، از تاریخ ۹۷.۴.۱ ، نسبت به خرید داروهای مورد نیاز، اقدامات مقتضی را انجام دهند.

در نامه هاشمی آمده است که باید بیشترین بهره برداری از بودجه‌های خرید دارو در مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی کشور به عمل آید.

وزیر بهداشت همچنین در مورد داروهایی که نمونه ژنریک آن در بازار دارویی کشور وجود دارد، تاکید کرده که باید صرفا داروی ژنریک خریداری شود.

دستور

وی در این نامه خطاب به روسای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، گفته است که خرید داروهای برند ژنریک تولید داخل صرفا در صورتی مجاز است که قیمت آن توسط شرکت های عرضه کننده در حد قیمت داروی ژنریک موجود در بازار کاهش یابد.

وزیر بهداشت به این نکته نیز اشاره کرده که پرداخت هزینه های خرید داروهایی که خارج از این دستورالعمل خریداری می‌شود، مجاز نیست.

انتهای پیام/

ابلاغیه وزیر بهداشت در خصوص قیمت خرید دارو

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر