کد خبر: ۶۵۶۲۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور گفت: در حال حاضر 231 تیم ارائه خدمات کاهش آسیب در مناطق آسیب خیز کشور فعالیت دارند.

فعالیت 231 تیم سیار در نقاط آسیب خیز کشورفاطمه عباسی رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛  اظهار کرد: در حال حاضر 231 تیم ارائه خدمات کاهش آسیب در مناطق آسیب خیز کشور فعالیت دارند و در سال جاری تعداد این تیم ها را افزایش خواهیم داد.

وی در ادامه تصریح کرد: هدف از فعالیت تیم‌های سیار در مناطقی که با آسیب اجتماعی اعتیاد روبرو هستند، این است که معتادان در کلونی‌ها و پاتوق‌های مصرف موادمخدر را به ترک اعتیاد و گرایش به زندگی بدون مواد ترغیب کنند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: تیم‌های سیار در قالب تیم‌های 2 نفره از افرادی که خود بهبود یافته اعتیاد هستند، به مناطق آسیب خیز می‌روند و با ارائه خدمات بهداشتی و کاهش آسیب، افراد معتاد را به ترک اعتیاد تشویق می‌کنند.

موبایل سنترها، مراکز سیار خدمات کاهش آسیب اعتیاد

عباسی در ادامه یادآور شد: برای آن که دسترسی مصرف کنندگانی که به مراکز روزانه سازمان بهزیستی کشور برای دریافت خدمات کاهش آسیب، مراجعه نمی‌کنند را افزایش دهیم ، تعداد موبایل سنترها را نیز که در قالب تیم‌هایی به همراه یک ماشین در نقاط و کلونی‌های آسیب خیز در تردد هستند را در سال جاری اضافه خواهیم کرد.

وی همچنین در تشریح چگونگی فعالیت موبایل سنترها اضافه کرد: موبایل سنتر در واقع به نوعی مرکز متحرک در ارائه خدمات کاهش آسیب اعتیاد است و همانطور که گفته شد جهت دسترس پذیر شدن این خدمات برای جامعه هدف فعالیت می‌کنند.

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور تاکید کرد: از آنجا که هزینه راه‌اندازی و ارائه خدمات در مراکز ثابت بسیار زیاد است، در جهت ارئه خدمات به معتادان سخت در دسترس، تعداد موبایل سنترها و تیم‌های سیار را افزایش خواهیم داد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر