کد خبر: ۶۵۶۳۱۱۵
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۸

مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: امسال تعداد مدعیان مصدومیت در نزاع نسبت به مدت مشابه سال گذشته در استان کاهش یافت.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد؛ بابک سلحشور مدیر کل پزشکی قانونی استان افزود: در دو ماهه امسال هزار و ۷۲ نفر مدعی مصدومیت در نزاع در مراکز پزشکی قانونی استان معاینه شدند.
وی اظهار کرد: از این تعداد ۷۲۶ نفر مرد و ۳۴۶ نفر زن بوده‌اند. این آمار در مدت مشابه سال گذشته هزار و ۳۱۶ نفر بوده است.
سلحشور گفت: در سال گذشته هفت هزار و ۱۲۸ نفر مدعی مصدومیت در نزاع در مزاکز پزشکی قانونی استان معاینه شده‌اند که از این تعداد چهار هزار و ۹۸۰ نفر مرد و دو هزار و ۱۴۸ نفرزن بودند.
وی در بررسی ماهانه آمار نزاع سال گذشته مرداد ماه با ۸۱۶ نفر بیشترین تعداد و دی ماه با ۳۶۴ نفر کمترین مراجعین مصدومیت نزاع را داشته است.
وی افزود: از بررسی وضعیت شهرستانی آمار نزاع در سال ۹۶ الگوی تعداد مصدومین نزاع معاینه شده با جمعیت شهرستان‌ها ارتباط مستقیمی دارد که ۴۰ درصد کل افراد ۲ هزار و ۸۸۱ نفر در بجنورد معاینه شدند و شهرستان شیروان ۲۰ درصد کل امار را  با تعداد هزار و ۴۰۹ نفر) به خود اختصاص داده است.
مدیر کل پزشکی قانونی استان گفت: اسفراین با یک هزار و ۲۶۶ نفر، آشخانه با ۶۷۷ نفر، فاروج ۴۳۰ نفر و جاجرم با ۳۴۷ نفر قرار دارند. شهرستان راز با ۱۱۸ نفر کمترین تعداد را در این آمار داشته است.
سلحشور با اشاره به آمار نزاع ساختگی سال گذشته اظهار کرد: کارشناسان پزشکی قانونی مصدومیت ۸۴ نفر را کاملا ساختگی تشخیص دادند و مصدومیت ۲۱۴ نفر را نتیجه ترکیب یاز منازعه و غیر منازعه تشخیص دادند.
انتهای پیام/ ب

معاینه هزار و ۷۲ نفر مدعی مصدومیت نزاع در خراسان شمالی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر