کد خبر: ۶۵۶۳۱۴۳
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۷

مدیرکل محیط‌ زیست استان سمنان از ثبت گزارش 15 مشاهده یوزپلنگ آسیایی در شاهرود خبر داد و گفت: وضعیت این شهرستان از نظر حفاظت یوزپلنگ در کشور مطلوب است.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، عباسعلی دامنگیر مدیرکل محیط زیست استان سمنان با بیان اینکه طی یک سال گذشته 15 مرحله مشاهده یوزپلنگ در شاهرود گزارش‌شده است گفت : منطقه بیارجمند و پارک ملی توران شاهرود بهترین مکان برای زادآوری یوز محسوب می‌شود اما با توجه به تلفات جاده‌ای این گونه ارزشمند طی سنوات گذشته بحث فنس کشی و ایجاد کریدور سبز در محدوده محور میامی-عباس‌آباد پیشنهاد شد.

وی بابیان اینکه آخرین ثبت مشاهده یوز چهار قلاده در منطقه بیارجمند بوده است، افزود: با همکاری اداره کل راه و ترابری و پلیس‌راه استان سمنان در این محدوده چراغ‌های گردان و علائم هشداردهنده به منظور کاهش تلفات یوز نصب‌شده است اما این اقدامات به‌تنهایی کافی نیست بنابراین فنس کشی حدود پنج کیلومتر محور عباس‌آباد در دستور کار قرار دارد.

مدیرکل محیط‌زیست سمنان بابیان اینکه وضعیت استان از نظر حفاظت یوزپلنگ در کشور مطلوب است، ابراز داشت: ثبت مشاهدات ما در بسیاری از مناطق کشور که مستعد حضور یوز هستند بیشتر بود ، که نشان می‌دهد توانستیم در نگه‌داشت جمعیت آن‌ها اثربخش باشیم اما برای حفاظت از یوزپلنگ برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های بیشتری نیاز است.

انتهای پیام / گ

برای حفاظت از یوزپلنگ برنامه‌ریزی‌ها و تلاش‌های بیشتری نیاز است

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر