کد خبر: ۶۵۶۳۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۰

گروهی در آیندهوون هلند در حال ساخت اولین خانه‌های قابل سکونت با فناوری چاپ سه بعدی در دنیا هستند.

ساخت اولین خانه‌های قابل سکونت با فناوری چاپ سه بعدی +فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، شاید ساخت خانه‌هایی که در برخی از فیلم‌های علمی-تخیلی دیده می‌شوند، دور از ذهن باشند اما یک گروه هلندی در شهر آیندهوون این کشور در حال ساخت خانه‌هایی است که آینده را به امروز منتقل کرده‌اند. این خانه‌ها اولین خانه‌های قابل سکونت هستند که با فناوری چاپ سه بعدی ساخته می‌شوند.

قبل از این، خانه‌هایی از این نوع در جهان ساخته شده بودند اما خانه‌های جدیدی که به تازگی در هلند ساخته می‌شوند، اولین خانه‌هایی هستند که قابل سکوتند. تا به حال 20 خانه با استفاده از این فناوری از پیش اجاره رفته‌اند و شرکت سازنده اعلام کرده این 20 خانه در سال آینده برای سکونت آماده خواهند شد.

این پروژه در حال توسعه تحت عنوان «پروژه Milestone» بین دانشگاه فناوری آیندهوون و چند شریک دیگر قرار دارد تا با بررسی‌های مختلف از لحاظ استانداردهای زندگی مورد آزمایش قرار گیرند. این ساختمان‌ها در حال حاضر در ساکت‌ترین نقطه شهر آیندهوون ساخته می‌شوند. مواد اولیه چاپ سه بعدی آن‌ها بتن است و در ابتدا قرار است به صورت یک طبقه و بلند ساخته شوند اما پس از گذشت چند سال احتمال می‌رود این خانه‌ها در ابعاد بزرگتر و طبقات بیشتر ساخته شوند.

در ادامه می‌توانید فیلمی از نحوه ساخت این خانه‌ها مشاهده کنید.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر